رایزنی معاون وزیر خارجه در مسکو برای توقف جنایات اسرائیل 

مسکو- ایرنا- «علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه پنجشنبه با «میخائیل باگدانف» نماینده ویژه رئیس جمهور در امورخاورمیانه و آفریقا و معاون وزیر خارجه روسیه دیدار و درباره توقف جنایات رژیم صهیونسیتی در غزه گفتگو کرد.

در این دیدار که «کاظم جلالی»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو نیز در آن حضور داشت، آخرین تحولات مربوط به فلسطین اشغالی مورد بحث و رایزنی قرار گرفت.

معاون سیاسی وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تشکر از اقدامات مسکو در سازمان ملل در مواجهه با تلاش‌های سلطه جویانه امریکا در توجیه و حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی، به تشریح مواضع و اقدامات کشورمان در قبال اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بی دفاع و مظلوم غزه پرداخت.

وی گفت: مقاومت یک امر خارجی در منطقه نیست بلکه یک باور درونی است که ملتهای منطقه به ویژه مردم غزه بدان دست یافته‌اند ولی آمریکا نمی‌خواهد این واقعیت را بپذیرد و گمان می کند با تحریم، فشار و یا کشتار مردم می تواند همه چیز را از بین ببرد.
در این نشست باقری، خواستار آن شد تا دو کشور از ظرفیت های مختلف دوجانبه و چندجانبه برای توقف فوری حملات رژیم صهیونیستی و همچنین ارسال سریع غذا ،سوخت و دارو به مردم نیازمند غزه گام بردارند.
نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه نیز با تشریح اقدامات صورت گرفته از سوی مسکو از جمله دیدار و گفتگو با مقامات ارشد کشورهای مختلف برای توقف خشونت در فلسطین، گفت، روسیه با ارائه دومین پیش نویس قطعنامه مربوط به فلسطین در شورای امنیت در صدد است، نقش خود در سازمان ملل و شورای امنیت در خصوص وضعیت بحرانی فلسطین که می تواند باعث گسترش تنش و بی ثباتی به سایر مناطق شود، ایفا کند.

معاون وزیر امور خارجه پنجشنبه به دعوت همتای روسی خود به مسکو سفر کرد.

باقری کنی در سفر به مسکو با «سرگی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه در امور روابط با کشورهای آمریکای شمالی و جنوبی و همکاری با کشورهای بریکس و امنیت بین الملل، دیدار و گفتگو کرده بود.

  معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  همچنین با «میخائیل گالوزین» معاون وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه در امور روابط با کشورهای مشترک المنافع دیدار و گفتگو کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha