۳ آبان ۱۴۰۲، ۱۱:۱۷
کد خبرنگار: 1180
کد خبر: 85270157
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پایگاه‌های سنجش سلامت دانش آموزی خوزستان راه اندازی شد

اهواز- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: پایگاه‌های سنجش سلامت دانش‌آموزی برای نخستین بار از امروز سوم آبان ماه در استان راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا مسعود حمیدی نژاد روز چهارشنبه در حاشیه آیین بازگشایی پایگاه‌های سنجش سلامت در خوزستان بیان کرد: از امروز  پایگاه سنجش سلامت دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی در استان آغاز به کار می‌کنند و تا اردیبهشت ماه سال آینده نیز دایر هستند.

وی با اشاره به راه اندازی ۴۵ پایگاه سنجش سلامت در استان گفت: پیش‌بینی شده ۱۲۰ هزار دانش‌آموز در پایه اول برای سال تحصیلی آینده مورد سنجش سلامت قرار گیرند.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی خوزستان توسعه و پوشش حداکثری سنجش سلامت را از اهداف آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: مهمترین هدف انجام سنجش سلامت نوآموزان، شناسایی مشکلات و بیماری‌های نهفته در آنان است تا بتوان به موقع بیماری و مشکل آنها را برطرف کرد.

حمیدی نژاد ادامه داد: پیش از این سنجش سلامت پایه اول ابتدایی در تابستان و در مدت زمان سه ماهه انجام می‌شد که به دلایل مختلف و کوتاه بودن زمان، برخی دانش‌آموزان از سنجش بازمی‌ماندند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: با دستور وزیر آموزش و پرورش از این پس پایگاه‌های سنجش سلامت در مدت زمان بیشتری برای پوشش حداکثری دانش‌آموزان دایر هستند و خانواده ها فرصت بیشتری برای انجام اقدامات درمانی دارند.

وی اظهار کرد: نام‌نویسی دانش‌آموزان برای سنجش به صورت کاملا سیستمی است و از خانواده‌ها درخواست می شود تا کار سنجش فرزند خود را به روزهای پایانی واگذار نکنند.

به گزارش ایرنا، پایگاه‌های سنجش سلامت دانش‌آموزی در سال‌های گذشته از تیرماه تا شهریورماه دایر بودند.

بر اساس اعلام آموزش و پرورش خوزستان دانش‌آموزان دیرآموز در فرآیند سنجش سلامت شناسایی می‌شوند که با درمان زودهنگام آن‌ها از بازماندگی تحصیلی تعداد زیادی دانش‌آموز جلوگیری خواهد شد.

جمعیت دانش‌آموزی خوزستان یک میلیون و یکصد هزار نفر است که در بیش از هشت هزار مدرسه دولتی و غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha