آزادیخواهان جهان نباید دربرابر نسل‌کشی مردم غزه سکوت کنند

تهران- ایرنا- رییس فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران در واکنش به کشتار مردم مظلوم غزّه گفت: آزادیخواهان جهان نباید نسبت به این نسل‌کشی و رفتارهای جنایتکارانه سکوت کنند و باید براساس وظیفه هدایت‌گری که در جامعه دارند به روشنگری پیرامون رفتارهای مدعیان حقوق بشر در جهان در برابر ظلم‌های مستمر صهیونیست‌ها بپردازند.

به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدرضا مخبر دزفولی با اشاره به جنایت‌های رژیم صیهونیستی در ظلم به مردم غزّه اظهار داشت: عملیات طوفان الاقصی نتیجه جنایات مداوم رژیم صهیونیستی است، این عملیات غرور آفرین موجب عزت فلسطینیان و حتی تمامی مسلمانان شد و برگ زرین دیگری در صفحات پر تکرار مقاومت در برابر نظام سلطه رقم زد.

وی تصریح کرد: با عملیات طوفان‌الاقصی هیمنه پوشالی رژیم اشغالگر قدس ریخته شد و به فضل خدا هر روز به نابودی این رژیم جعلی نزدیک‌تر خواهیم شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: رژیم اشغالگر قدس در پی این شکست مفتضحانه با حمله به مردم مظلوم غزّه از جمله زنان و کودکان بی‌دفاع با خیال خام خود قصد دارد که به مردم مظلوم غزه نشان دهد حمایت آنان از جریان مقاومت و حماس تاوان کشتار دسته‌جمعی برای آنها را در پی داشته است، اما جبهه پرافتخار مقاومت در قلوب مردم فلسطین و آزادی‌هواه در جهان هر روز محبوب‌تر شده است.

وی درباره راهبرد دیگر رژیم صهیونیستی برای کوچاندن اجباری مردم بی‌دفاع غزّه از ناحیه‌های مسکونی خود با حملات وحشیانه، بیان کرد: این اقدام صهیونیست‌ها نیز از مصادیق دیگر جنایت‌های جنگی است؛ رژیم صهیونیستی به‌طور مستمر دست به اینگونه جنایات در طول عمر نامشروع خود زده است که نهادهای بین‌المللی باید در برابر این اقدام آنها نیز واکنش مناسب دهند.

مخبر دزفولی درخصوص کشتار وحشیانه مردم بی‌دفاع غزّه تصریح کرد: آزادیخواهان جهان به‌ویژه نخبگان و دانشمندان نباید نسبت به این نسل‌کشی و رفتارهای جنایتکارانه سکوت کنند و باید بر اساس وظیفه هدایتگری که در جامعه دارند به روشنگری پیرامون رفتارهای مدعیان حقوق بشر در جهان در برابر ظلم‌های مستمر صهیونیست‌ها بپردازند.

آزادیخواهان جهان نباید دربرابر نسل‌کشی و رفتارهای جنایتکارانه صهیونیست‌ها سکوت کنند
مخبر دزفولی

رییس فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران همچنین در خاتمه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی و حامیانش از علم و دانش استفاده نامشروع می‌کنند، اظهار داشت: رژیم اشغالگر قدس همواره سعی در استفاده از دانش و فناوری برای اهداف غیر اخلاقی و غیر انسانی داشته است که این سوءاستفاده از علم نیز محکوم است. کاربرد علم باید در مسیر صلح باشد و نخبگان علمی کشور و دنیا باید استفاده نامشروع از علم برای کشتار انسان‌های بی‌گناه و بی‌دفاع را محکوم کنند.

به گزارش ایرنا، نیروهای مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده ای را با نام «طوفان الاقصی» از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع تل آویو آغاز کردند و رژیم اسرائیل برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام نوار غزه را بست و در حال بمباران این منطقه است.

تازه ترین آمار جنایت رژیم صهیونیستی در غزه ، نشان می دهد تاکنون بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ نفر در غزه شهید و حدود ۱۷ هزار نفر نیز مجروح شده اند. از میان این شهدا، ۲۰۵۵ کودک و ۱۱۱۹ نفر زن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha