۱ آبان ۱۴۰۲، ۱۳:۵۸
کد خبرنگار: 3131
کد خبر: 85268040
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

ثبت نام ۴۰ نفر برای انتخابات مجلس در خراسان شمالی قطعی شد

بجنورد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: ۴۰ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکنون ثبت نام خود را برای حوزه‌های انتخابیه استان قطعی کرده اند.

حسین ناهیدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: از این تعداد ۳۴ نفر آقا و ۶ نفر خانم هستند که تاکنون ثبت نام خود را برای شرکت در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قطعی کرده اند.

وی با بیان اینکه ثبت نام غیرحضوری و از طریق سایت وزارت کشور انجام می شود، گفت: فرآیند ثبت نام نهایی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۲۷ مهرماه آغاز شده و تا سوم آبان ماه ادامه دارد.

ناهیدی با اشاره به انتخاب اعضای هیات اجرای انتخابات خراسان شمالی گفت: ۲۲ هیات اجرایی در استان برگزاری انتخابات را بر عهده دارند که ۲ هیات مربوط به شهرستان فاروج است که کرسی مشترک با شهرستان قوچان در خانه ملت دارد.

رییس ستاد انتخابات خراسان شمالی افزود: بر این اساس در استان ۲۰ هیات اجرای تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: هیات های اجرایی انتخابات شامل هشت فر عضو اصلی(معتمدان)، پنج نفر عضو علی البدل و سه نفر نماینده حقوقی است که به ریاست فرماندار شهرستان یا بخشداران بخش های مستقل است.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری به‌صورت همزمان در روز جمعه ۱۱ اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

خراسان شمالی با ۱۰ شهرستان بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد از آن در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha