۳۰ مهر ۱۴۰۲، ۹:۳۲
کد خبرنگار: 1052
کد خبر: 85266403
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اجرای ۶۰ طرح محرومیت‌زدایی با همکاری بنیاد برکت در اسلامشهر

اسلامشهر - ایرنا - فرماندار اسلامشهر گفت: طبق توافقات صورت گرفته با بنیاد علوی بیش از ۶۰ طرج محرومیت زدایی با سه هزار و ۸۰۰ میلیاردریال در بخش‌های مختلف این شهرستان اجرایی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، حسین حبیبی شامگاه شنبه در جلسه بررسی آخرین وضعیت اجرای توافقات صورت گرفته با بنیاد علوی با اشاره به بازدیدهای کارشناسان بنیاد از شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: بر مبنای این توافق ۱۵ زمین چمن مصنوعی در مدارس و همچنین نقاط مختلف شهری و روستایی با محوریت محلات کم برخوردار ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه ساخت ۶ مدرسه جدید که سه مورد آن تخریب و بازسازی مدارس فرسوده و سه مورد نیز مدارس جدیدالاحداث خواهد بود نیز توسط بنیاد علوی اجرایی خواهد شد، افزود: تحویل ۱۵۰ دستگاه رایانه به هنرستانهای شهرستان، ساخت ۱۲ نمازخانه در مدارس و مقاوم سازی ۲ مدرسه در واوان و شهرک شهید مصطفی خمینی از دیگر مواردی است که در حوزه آموزش و پرورش اجرایی خواهد شد.

فرماندار اسلامشهر با اشاره به اینکه اعتبار لازم برای تعریض و آسفالت سه کیلومتر از جاده های روستاهای حسین آباد و علی آباد قاجار در بخش چهاردانگه تامین خواهد شد، ادامه داد: تعویض کف پوش و تامین تجهیزات سه سالن ورزشی روستاهای چیچکلو، علی آباد و قاسم آباد خشکه، تامین تجهیزات مورد نیاز ۱۳ کتابخانه عمومی نیز بر مبنای این توافق در دستور کار خواهد بود.

وی همچنین به اختصاص ۲۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد خط انتقال پسآب تصفیه خانه فاضلاب واوان به ابتدای مرجان آباد اشاره کرد و گفت: با ایجاد این خط انتقال، پسآب خروجی این تصفیه خانه در اختیار کشاورزان شهرستان قرار می گیرد که به کاهش استفاده از منابع آبهای زیر زمینی توسط کشاورزان منجر می شود.

این مسئول ضمن قدردانی از پیگیری های نماینده مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل بنیاد علوی برای اجرای این طرح ها در شهرستان اسلامشهر یادآور شد: بی تردید با اجرایی شدن این طرحها که اکثر آنها برای مناطق کم برخوردار شهرستان پیش بینی شده شاهد رضایتمندی مردم خواهیم بود.

اسلامشهر با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غرب تهران قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha