بیش از پنج هزار همدانی زیر پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان قرار گرفتند

همدان-ایرنا- مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان گفت: ۴۸ هزار نفر روستایی و عشایر همدانی از ابتدای سال جاری تاکنون حق بیمه خود را تمدید کردند و پنج هزار و ۵۰۰ نفر نیز زیر پوشش بیمه ای این صندوق قرار گرفتند.

حاتم شکری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در حال حاضر جامعه مشمول در استان همدان برای عضویت در این صندوق ۲۸۹ هزار نفر است،ادامه داد: هفت هزار و ۹۰۰ نفر از سال ۱۳۸۴ تاکنون به صورت ماهانه از این صندوق مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت دریافت می‌کنند.

وی اظهار کرد: در دولت سیزدهم ضریب نفوذ بیمه اجتماعی در استان افزایش داشته و نسبت وفاداری که در پایداری صندوق ها اهمیت دارد با رشد همراه بوده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان از فعالیت ۵۲ کارگزاری فعال در نقاط مختلف استان در راستای افزایش کیفیت خدمات و تسهیل گری خبر داد و افزود: افراد می‌توانند با مراجعه به این دفاتر، نسبت به نام نویسی برای عضویت در صندوق اقدام کنند.

شکری اظهار داشت: افزایش سطوح درآمدی صندوق به منظور کفایت مستمری باعث شده تا افراد جوان بیشتری عضو صندوق شوند که این امر موجب تثبیت جایگاه صندوق در بین قشر جوان جامعه هدف شده است.

وی ادامه داد: در دولت سیزدهم تلاش بر این است تا طبق اصل ۲۹ قانون اساسی و ابلاغیه سیاست های تامین اجتماعی توسط مقام معظم رهبری بیمه اجتماعی را در جامعه هدف تعمیم و گسترش دهیم.

۲ برابر حق عضویت بیمه عشایر از سوی دولت پرداخت می شود

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان تصریح کرد: هر مبلغی که اعضای این صندوق به عنوان حق بیمه پرداخت کنند، ۲ برابر این رقم به صورت یارانه از سوی دولت در اختیار صندوق قرار می‌گیرد.

شکری افزود: تمامی افراد بدون بیمه ۱۸ تا ۵۰ سال با عضویت در این صندوق می توانند از یارانه دولتی که برای اعضا در نظر گرفته می‌شود، برخوردار شوند.

وی همچنین گفت: حق بیمه اختیاری با پرداخت یکساله برای استقبال بیشتر افراد در نظر گرفته شده است و در سال‌جاری بر مبنای درآمد خانوار روستایی،افراد ماهانه ۶۳ هزار تومان تا ۲۵۵ هزار تومان پرداخت می‌کنند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان اظهار داشت: جامعه هدف این صندوق ساکنان روستا و مناطق عشایری، افراد ساکن در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و شاغلان فصلی، قالیبافان، زنبورداران و کشاورزان شهرهای با جمعیت بالای ۲۰ هزار نفر هستند.

شکری ادامه داد: همچنین رانندگان برون شهری در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، زنان سرپرست خانوار بهزیستی، تمامی مشاغل وابسته به کشاورزی، کارکنان مراکز دامپزشکی، اعضا سازمان نظام مهندسی کشاورزی و شاغلان صنایع دستی در شهر و روستا و کارگران فصلی مشمول عضویت و استفاده از مزایای صندوق هستند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی مستمری بگیران از پوشش بیمه تکمیلی بهره مند هستند،گفت: بازنشستگی، ازکارافتادگی و مستمری فوت به بازماندگان از مزایای اصلی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر محسوب می شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان یادآور شد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در راستای ایجاد عدالت اجتماعی و رفع تبعیض بین روستاییان و عشایر و مردم شهری برای دریافت حقوق بازنشستگی در سال ۱۳۸۴ تاسیس شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha