۲۶ مهر ۱۴۰۲، ۱۷:۲۲
کد خبرنگار: 1048
کد خبر: 85262393
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۲۸۰۰ تن گوجه فرنگی از مزارع تفتان برداشت شد

زاهدان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی تفتان سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ تن محصول گوجه فرنگی از مزارع مرغوب این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

فضل الله کردی تمندانی روز چهارشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا اظهار کرد: با توجه به وجود آب و هوای خاص و زمین‌های حاصلخیز کشاورزی، قنوات پرآب، جاری بودن آب در رودخانه و چشمه سارهای منطقه کار کشت و تولید محصول گوجه فرنگی در سطح ۱۰۰ هکتار از مزارع شهرستان توسط کشاورزان انجام شده است.

وی افزود: با فرارسیدن فصل برداشت تاکنون بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ تن محصول برداشت و روانه بازارهای داخلی سیستان و بلوچستان شده است.
مدیر جهاد کشاورزی تفتان گفت: جهت افزایش عملکرد و راندمان تولید، زمان عرضه مزارع نمایشی با تاریخ کاشت های متفاوت و مدیریت صحیح و کلاس‌های آموزشی برگزار شده است.
وی اظهار کرد: برای مدیریت آب و مقابله با خشکسالی در سالجاری علاوه بر اجرای برنامه های آموزشی، توزیع بیش از ۹۰ هزار متر لوله انتقال آب کشاورزی انجام شد.
کردی اظهارکرد: در حال حاضر با حمایت ها و مساعدت های ویژه دولت، سطح کشاورزی در منطقه کوهستانی تفتان ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha