نماینده مجلس: بلاتکلیفی برخی از طرح‌ها در اسلامشهر موجب گلایه‌مندی مردم شده‌است

اسلامشهر - ایرنا - نماینده مردم تهران، ری، پردیس، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در کنار تلاش‌های دولت، متأسفانه برخی از مسائل اسلامشهر بلاتکلیف مانده و موجب انتقاد و گلایه مردم شده که از جمله آنها می‌توان به طرح نهضت ملی مسکن و احداث کمربندی جنوبی این شهرستان اشاره کرد.

به گزارش ایرنا از فرمانداری اسلامشهر، مهدی شریفیان روز دوشنبه در دیدار با استاندار تهران ضمن قدردانی از اقدامات جهادی دولت در شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: خوشبختانه در مدت فعالیت دولت سیزدهم تحول مثبتی در زمینه رسیدگی به مطالبات مردم صورت گرفته که حاصل تلاش شبانه روزی دولتمردان به‌ویژه مجموعه استانداری تهران و فرمانداری شهرستان اسلامشهر بوده است.

وی افزود: طرح احداث ساختمان آموزش فنی و حرفه‌ای چهاردانگه، ساختمان دانشگاه پیام نور، ایستگاه متروی واوان و خط انتقال پساب تصفیه خانه به کانال نواب از دیگر پروژه هایی است که بیش از ۱۰ سال بلاتکلیف رها شده‌اند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: انتظار این است که مدیران استانی با تسریع در حل و فصل موانع پیش‌روی طرح ها، نسبت به تکمیل آنها اقدامات اجرایی را در دستور کار قرار دهند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به احکام متعدد قضایی صادره مبنی بر قلع و قمع برخی از مدارس اسلامشهر و لزوم تسریع در مولدسازی دارایی آموزش و پرورش جهت رفع چالش مذکور، تاکید کرد: موضوع مولدسازی دارایی‌های دولت بارها از سوی مسئولان مطرح شده و مواردی نیز از شهرستان اسلامشهر برای مولدسازی معرفی شده‌اند اما تاکنون نتیجه‌ ملموسی در پی نداشته است، ضروری است تدبیر ویژه‌ای برای این مسئله اتخاذ شود.

فرماندار: طرح های مسکن شهرستان اسلامشهر با مشکلاتی روبرو هستند

نماینده مجلس: بلاتکلیفی برخی از طرح‌ها در اسلامشهر موجب گلایه‌مندی مردم شده‌است

فرماندار اسلامشهر ضمن قدردانی از توجه ویژه و پیگیریهای استاندار تهران و نماینده مردم جهت حل مسائل شهرستان گفت: بخش قابل توجهی از مطالبات مردم با همت مجموعه فرمانداری و مدیران شهرستان حل فصل شده و می‌شود اما برخی از موضوعات در حیطه اختیارات ما نیست و باوجود پیگیری‌های مکرر نتیجه‌ای حاصل نشده است.

حسین حبیبی با بیان اینکه در حوزه مسکن سه طرح در دست اقدام است که هر یک با مشکلاتی روبرو هستند، افزود: طرح ۸۰۰ واحدی شهید سلیمانی واوان در ۲ فاز ۶۰۰ واحد و ۲۰۰ واحد با پیشرفت ۵۰ و ۸۵ درصد به دلیل مشکلات بانکی در جذب تسهیلات به کندی پیش می‌رود.

وی ادامه داد: طرح ۲ هزار و ۷۰۰ واحدی شهید همت نیز با پیگیری های مکرر هنوز کلنگ‌زنی نشده و طبق ادعای مدیران راه و شهرسازی در حال تجهیز کارگاه است.

فرماندار شهرستان اسلامشهر اضافه کرد: طرح ۷۰۰ واحدی شهید کلانتری روستای ده عباس نیز با مدیریت بنیاد مسکن در دست اقدام قرار گرفته که به دلیل وجود معارض نیازمند همکاری اداره کل راه و شهرسازی و منابع طبیعی است تا این پروژه آغاز شود.

حبیبی افزود: در حوزه بهبود وضعیت راه‌های درون شهری و برون شهری شهرستان اقدامات خوبی از سوی شهرداری‌ها و اداره کل راهداری صورت گرفته و این اقدامات ادامه خواهد داشت؛ در حال حاضر نیز تنها چالش جدی شهرستان مسیر کمربندی جنوبی است که می‌تواند گره ترافیکی سه شهرستان اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم را تا حدودی برطرف کند.

این مسئول یادآور شد: باوجود بازدیدها و پیگیریها از اداره کل راه و شهرسازی موضوع احداث این مسیر پدافندی همچنان بلاتکلیف است.

وی در پایان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای بهره‌برداری از پساب تصفیه خانه‌های شهرستان در حوزه کشاورزی گفت: وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از محل تصفیه خانه واوان قول تخصیص اعتبار برای اجرای پروژه خط انتقال پساب واوان به کانال نواب را دادند که در این زمینه خواستار مساعدت استانداری تهران جهت تسریع در واگذاری سهم بخش کشاورزی هستیم.

در ادامه این دیدار نیز علیرضا فخاری استاندار تهران ضمن صدور دستور مساعد برای حل و فصل برخی از درخواست‌ها، به معاون امور عمرانی خود مأموریت داد تا در اسرع وقت نسبت به رفع موانع اجرای طرح نهضت ملی مسکن، تسریع در مولدسازی دارایی‌ها و اجرای پروژه کمربندی جنوبی، تصویب تأمین منابع مالی پروژه بیمارستان چهاردانگه، واگذاری پروژه احداث ساختمان آموزش فنی و حرفه‌ای چهاردانگه به آموزش و پرورش و طرح احداث ایستگاه متروی واوان اقدام کند.

اسلامشهر با ۶۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غرب تهران قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha