۲۴ مهر ۱۴۰۲، ۹:۰۱
کد خبرنگار: 1278
کد خبر: 85259757
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای زنجان هفت درجه افزایش یافت

۲۴ مهر ۱۴۰۲، ۹:۰۱
کد خبر: 85259757
دمای هوای زنجان هفت درجه افزایش یافت

زنجان - ایرنا - کارشناس مسوول پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان گفت: دمای هوای زنجان صبح امروز /دوشنبه/ با هفت درجه افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۳ درجه سانتیگراد رسید.

حسین سلطانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هم اکنون آسمان اغلب مناطق استان تا قسمتی ابری است، افزود: هم اکنون در برخی مناطق استان شاهد بارندگی های پراکنده هستیم که این شرایط با وزش باد نیز همراه خواهد شد.

وی اظهار داشت: با توجه به ماهیت بارش ها احتمال آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها وجود دارد که در این خصوص هشدار هواشناسی سطح زرد صادر شده است.

سلطانی تاکید کرد: هم استانی ها از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و حضور در ارتفاعات به دلیل احتمال وقوع رعد و برق خودداری کنند.

وی با بیان اینکه این سامانه بارشی روز سه شنبه از استان خارج می شود، یادآور شد: از فردا همچنین دمای هوا در مناطق مختلف استان با کاهش محسوسی مواجه خواهد شد.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای هوای شهرهای استان، خاطرنشان کرد: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای هوای زنجان ۱۱ و ۲۳ درجه، ابهر ۹ و ۲۳، خرمدره ۹ و ۲۳ درجه، آببر ۱۴ و ۲۵ درجه، سلطانیه ۱۱ و ۲۳ درجه، قیدار ۱۴ و ۲۲ درجه و ماهنشان ۱۳ و ۲۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه‌ای در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر طی ۱۲ ساعت مستقر هستند.

داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha