۲۳ مهر ۱۴۰۲، ۸:۳۱
کد خبرنگار: 1278
کد خبر: 85258622
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

وزش باد و گرد و خاک زنجان را فرا می‌گیرد

۲۳ مهر ۱۴۰۲، ۸:۳۱
کد خبر: 85258622
وزش باد و گرد و خاک زنجان را فرا می‌گیرد

زنجان - ایرنا - کارشناس مسوول پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان گفت: عبور امواجی از آسمان این استان موجب بارش پراکنده باران، گاهی وزش باد و خیزش گرد و غبار محلی خواهد شد.

حسین سلطانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه شرایط جوی استان از روز سه شنبه تا پایان هفته جاری پایدار خواهد بود، افزود: از بعدازظهر امروز دمای هوا به طور نسبی افزیش می یابد و روزهای سه شنبه و چهارشنبه دمای هوا در مناطق مختلف استان کاهش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه هم اکنون آسمان اغلب مناطق استان صاف تا قسمتی ابری است، اظهار داشت: روز دوشنبه شدت وزش باد به حد نسبتا شدید خواهد رسید.

سلطانی، دمای فعلی هوای شهر زنجان را ۱۱ درجه سانتیگراد بیان کرد و افزود: این میزان دما نسبت به روز گذشته در همین ساعت سه درجه افزایش یافته است.

این کارشناس با اشاره به میزان نوسان دمای هوای شهرهای استان، خاطرنشان کرد: طی شبانه روز گذشته کمینه و بیشینه دمای هوای زنجان پنج و ۲۱ درجه، ابهر چهار و ۲۲، خرمدره ۶ و ۲۲ درجه، آببر ۱۱ و ۳۱ درجه، سلطانیه ۲ و ۲۱ درجه، قیدار ۹ و ۱۹ درجه و ماهنشان هفت و ۲۲ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه‌ای در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر طی ۱۲ ساعت مستقر هستند.

داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha