۲۲ مهر ۱۴۰۲، ۲۳:۱۵
کد خبرنگار: 1121
کد خبر: 85258495
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه یکپارچه  واردات خودرو از فردا باز می‌شود

تهران - ایرنا - بر اساس آخرین اطلاعیه سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی، سایت این سامانه از فردا (یکشنبه) برای ثبت‌نام متقاضیان خودروهای وارداتی که در مرحله اول ثبت‌نام کرده و اولویت‌بندی شده‌اند، جهت ثبت‌نام 6 خودروی وارداتی عرضه شده بازگشایی خواهد شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، در اطلاعیه این سامانه آماده است: به اطلاع آن دسته از متقاضیان سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در مرحله اول ثبت نام کرده و اولویت آنها مشخص شده می‌رساند، سامانه جهت انتخاب خودروها به شرح جدول زیر از روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ تا ساعت ۲۳:۵۹ روز سه شنبه ۱۴۰۲/۷/۲۵ در دسترس است.

بر اساس این اطلاعیه، در این مرحله متقاضیان می توانند سه اولویت از سبد محصولات اعلامی زیر را انتخاب کنند. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام جدیدی در این مرحله انجام نشده و انتخاب خودرو در سامانه تنها برای ثبت نام کنندگان قبلی است.

سامانه یکپارچه  واردات خودرو از فردا باز می‌شود

در تبصره ۱ این اطلاعیه آمده است: قیمت فروش محاسباتی علی الحساب اعلام شده، قیمت در مبادی ورودی بوده و هزینه ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل مالیات بر ارزش افزوده، هزینه های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و ... و در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

طبق تبصره۲ قیمت قطعی خودروهای مذکور پس از ارایه کلیه مستندات و مدارک مثبته و براساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین و اعلام می شود.

همچنین در تبصره ۳ ملاک تعیین قیمت قطعی خودرو، رقم اعلامی و مصوب توسط شورای رقابت خواهد بود.

تبصره ۴ نیز می‌افزاید: مبلغ پرداختی در این مرحله و پس از فراخوان اولیه صورت گرفته ۵۰% قیمت علی الحساب خواهد بود که پس از واریز مبلغ مذکور نسبت به انعقاد قرارداد با متقاضی توسط شرکت واردکننده اقدام می شود.

تبصره ۵ مربوط به این است که عدم واریز وجه در مهلت مقرر اعلامی و پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی سامانه حذف می‌شود.

در تبصره ۶ نیز حداکثر زمان تحویل خودرو برای قراردادهای منعقده ۳ ماه تعیین شده است، از این رو واردکنندگان می بایست حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد نسبت به صدور دعوتنامه تکمیل وجه براساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد.

تبصره ۷ به موضوع جرایم تأخیر در تحویل است. یعنی در صورت تاخیر در تحویل، قراردادهای مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو و دستورالعملهای صادره در این خصوص خواهند شد. قراردادهای مذکور مطابق ضوابط مشمول سود مشارکت و انصراف نیست.

بر اساس تبصره ۸تخصیص خودرو در این مرحله بر اساس رتبه ثبت نامی قبل متقاضی و اولویت انتخابی خودرو انجام می‌گیرد.

طبق تبصره ۹ نیز آن دسته از ثبت نام کنندگان خودروی چانگان با مدل CS۳۵ plus که هنوز دعوت نامه ای از شرکت سایپا دریافت نکرده‌ و تمایل به انتخاب یکی از خودروهای فوق را دارند می توانند در این مرحله با مدنظر قراردادن موارد ذیل نسبت به لغو سفارش خود و انتخاب خودروی جدید بر اساس فهرست فوق اقدام کنند.

همچنین در این اطلاعیه آمده است:در صورت عدم انصراف و لغو سفارش، اولویت قبلی برای دریافت خودروی چانگان CS۳۵ plus به قوت خود باقی است. بعلاوه، در صورت لغو سفارش قبل و عدم امکان تخصیص خودرو به ایشان با توجه به تعداد قابل عرضه اولویت های قبلی حفظ می شود. تا زمانی که متقاضیان فعلی خودروی چانگان CS۳۵ plus، خودروی خود را تحویل نگرفته‌اند، عرضه جدیدی برای این خودرو برای سایر اولویت ها صورت نخواهد گرفت.

تبصره ۱۰نیز اشاره به این دارد که اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha