فرماندار: بیش از ۷۰ درصد مردم تفتان در روستا زندگی می‌کنند

زاهدان- ایرنا- فرماندار تفتان سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۷۰ درصد از جمعیت این شهرستان در مناطق روستایی و عشایری سکونت دارند.

علیرضا شهنوازان روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ساکنان نقاط روستایی از سرمایه‌های ارزشمند جامعه‌ هستند زیرا در تولید و تأمین نیازهای سایر اقشار نقش آفرینی موثری دارند.

وی افزود: تفتان و نقاط حاشیه‌ای و مناطقی مانند گوهرکوه، چاه احمد و غیره ظرفیت‌های برجسته‌ای در تولید محصولات کشاورزی، دامداری، پرورش زنبور عسل، ماهی، گردشگری و معادن دارند و همه ساله نیازهای اکثر مردم شهرستان و بخش وسیعی از نیازهای مردم سیستان و بلوچستان و کشور را تأمین می‌کنند.

فرماندار تفتان ادامه داد: مردم گوهرکوه در تولید پسته، گندم، جو، ذرت، یونجه، پرورش دام‌های سبک و سنگین و مردم تفتان در کاشت و تولید محصولات باغی و مردم دیگر مناطق نیز در پرورش ماهی و انواع محصولات باغی، زراعی و صنایع دستی نقش مهمی در رونق بازار منطقه و سیستان و بلوچستان داشته‌اند و هم اکنون نیز در صادرات پسته با برندهای منطقه نقش آفرینی موثری دارند.

وی گفت: شرکت کشت و صنعت گوهرکوه و تمپ باید بیش از پیش به فکر تولید، اشتغال و حمایت از مردم منطقه باشد و عرصه تولید و تحقق شعار سال باید جهادی در صحنه حضور پیدا کند.

شهنوازان اظهار کرد: در روزهای اخیر علاوه بر برپایی رقابت ورزش‌های بومی و محلی بخشی از توانمندی‌های منطقه با همراهی و مشارکت مردم به نمایش درآمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha