ایران در حمایت از ملت فلسطین به پا خاست /فریاد «مرگ بر اسرائیل» طنین انداز شد

تهران- ایرنا- راهپیمایی مردم ایران اسلامی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین در سراسر ایران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا،صبح روز جمعه ۲۱ مهرماه آحاد مردم تهران در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی به خیابان آمدند. این راه‌پیمایی از دو مسیر چهار راه توحید و میدان فردوسی به سمت دانشگاه تهران برگزار شد.

از ساعت ۱۰:۳۰ رفته رفته بر تعداد جمعیت افزوده شد و تا پیش از برگزاری نماز جمعه مسیر های منتهی به دانشگاه تهران جمعیت قابل توجهی را به خود دید.

همه اقشار از پیر و جوان، زن و مرد، با عقاید مختلف سیاسی و اجتماعی در این راهپیمایی حضور داشتند. این اختلاف سلیقه ها گاهی در تفاوت پوشش ها خود را نشان می داد و گاه در میان صحبت ها؛ اما همه برای دفاع از مظلومیت فلسطین هم سو و هم صدا بودند و در نظر همه آنان رژیم صهیونیستی، عنصری جنایت‌گر، متجاوز و "بر هم زننده امنیت منطقه" تلقی می شد.

تماشای کودکانی که با والدین خود به راهپیمایی آمده بودند لطف دیگری داشت. بسیاری از کودکان با در دست داشتن پرچم فلسطین آمده بودند.
افراد سال خورده نیز برخی با صلابت و برخی با مشقت، خود را هم‌گام با جمعیت کرده و اهتمام خود به دفاع از تمامیت ارضی فلسطین را با حضورشان نشان می‌دادند.

در میان همه اقشار اما حضور قشر جوان و دانشجو جالب توجه است. قشری که برخی مدعی فاصله گرفتن آنان از آرمان های انقلاب اسلامی درباره قدس شریف هستند. حال آن که این حضور صریحا مبطل این ادعا است.

شایان ذکر است که ضربه های تاکتیکی مردم فلسطین در عملیات موسوم به "طوفان الاقصی" به شهرک نشینان صهیونیست موجب خرسندی راهپیمایان بود و در نظر بسیاری از ایشان مهر تاییدی بر روند رو به افول رژیم غاصب اسراییل.

در دست راهپیمایان نوشته هایی با مضامین ضد صهیونیستی و جمله هایی از سخنان اخیر رهبر انقلاب درباره عملیات طوفان الاقصی دیده می‌شد. تعداد زیادی پرچم فلسطین و عکس سردار شهید سلیمانی در دست داشتند.

مادران ایرانی همراه با فرزندانشان برای دفاع از حقوق کودکان غزه در این راهپیمایی حضور یافتند.

فریاد مرگ بر اسرائیل در ایران طنین انداز شد

مردم همیشه در صحنه تهران برای محکومیت جنایات های رژیم کودک‌کش صهیونیستی و شکرانه پیروزی مبارزان فلسـطیـن در راهپیمایی منسجم پیش از نماز جمعـه این هفته تهران شرکت کردند.

بسیاری از کودکان حاضر در راهپیمایی در گروه های موسیقی ، با اشعار حماسی در دفاع از مردم مظلوم غزه و محکومیت رژیم کودک کش صهیونیستی به اجرای سرود پرداختند.

مردم تهران با در دست داشتن پرچم فلسطین در این راهپیمایی حضور یافته و حمایت خود را از مردم فلسطین اعلام کردند.

سردار حسن‌زاده: طوفان الاقصی برگ زرینی برای مردم و جوانان  فلسطین است

سردار حسن‌زاده فرمانده سپاه تهران بزرگ در راهپیمایی حمایت از مردم فلسطین حضور یافت.

وی در گفتگو با خبرنگار ایرنا در مورد عملیات طوفان الاقصی گفت:امروز همه دنیا پیروزی گسترده و بزرگ مردم فلسطین و شکست ترمیم ناپذیر رژیم صهیونیستی را  شاهد بودند. این عملیات  برگ زرینی برای مردم و جوانان  فلسطین است  که راه خود را پیدا کردند.

سردار مومنی: اقدام بزرگ حماس طلیعه آغاز تسریع  سقوط رژیم جعلی اسراییل خواهد بود

سردار مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در راهپیمایی حمایت از مردم فلسطین حضور یافت.

وی در گفتگو با خبرنگار ایرنا در مورد عملیات طوفان الاقصی گفت: این عملیات بزرگ حماس و فلسطینیان  غیر از دستاوردهای نظامی و اطلاعاتی  که داشت موجب شد جهان اسلام و حتی کشورهای غیر مسلمان،  اقدامات اسراییل را محکوم کنند. 

سردار مومنی اضافه کرد: با این حرکت دوباره آرمان های فلسطین در صدر قرار گرفت و مشخص شد که  اگر از تجاوز و اشغال کشوری هفتاد سال هم بگذارد، فراموش نخواهد شد.

مومنی تصریح کرد:راهپیمایی امروز نشان داد که خواسته های ملت مظلوم فلسطین فراموش نمی شود و این اقدام بزرگ حماس طلیعه آغاز تسریع  سقوط رژیم جعلی اسراییل خواهد بود .

خیابان‌های تهران مملو از جمعیت شد

در حالی که کمتر از یک ساعت از آغاز این راهپیمایی گذشته است خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران مملو از جمعیت است.

علاوه بر این محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور و سردار محمدعلی جعفری، فرمانده قرارگاه فرهنگی، اجتماعی حضرت بقیه الله اعظم (عج) نیز در راهپیمایی حمایت از مردم فلسطین حضور یافتند.

حجت الاسلام اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در راهپیمایی حمایت از مردم فالسطین حضور یافت.

محمدباقر قالیباف رییس قوه مقننه نیز در راهپیمایی حمایت از مردم فلسطین حضور یافت.

سردار نقدی : یزید دوران  آب را بر  مردم مظلوم  غزه بسته است

سردار نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت یوم الله ۱۳ آبان نیز در راهپیمایی حمایت از مردم فلسطین حضور یافت.

وی در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز یزید دوران  آب را بر  مردم مظلوم  غزه بسته است و  اقتضا می کند  که ملت امام حسین(ع)  به صحنه بیایند و از مظلومینی که در محاصره قرار گرفتند، دفاع کنند.

سردار نقدی با اشاره به حضور پرشور مردم در این راهپیمایی  اضافه کرد: از مردم عزیز ایران اسلامی که با شور در این راهپیمایی حضور پیدا کردند تشکر می کنم امیدوارم  قدم هایشان مورد قبول  واقع شود.

سردار فدوی: قدرت پوشالی رژیم صهیونیستی را  در هم شکست

سردار علی فدوی جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم در راهپیمایی حمایت از فلسطین حضور یافت.

وی در گفتگو با خبرنگار ایرنا در مورد  عملیات طوفان الاقصی  گفت: این حرکتی تاریخی توسط حماس و جهاد اسلامی بود که قدرت پوشالی رژیم صهیونیستی را  در هم شکست و این از برکات خون پاک شهیدان دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است. 

وی اضافه کرد: خداوند در قرآن می فرمایید  دو حزب خدا و شیطان  وجود دارد و دولت های عالم بدانند هر کس از رژیم  جنایتکار صهیونیستی حمایت کند  از حزب شیطان و در جهنم است و هر کس از مردم مظلوم فلسطین حمایت کند حزب خداست و در بهشت است.

سردار علی فدوی درباره  تاثیر پیروزی حماس بر آینده رژیم صهیونیستی گفت: خدا را شکر که مردم فلسطین به بلوغی رسیدند که می توانند هم تصمیم بگیرند و هم آنقدر توانمند شدند که عملیات بزرگی را طرحی کنند و به همه عالم کفر و ظلم نشان دهند که این کار را انجام دادند و این اقدام تازه شروع است.

سردار فدوی درباره آینده جهان اسلام با توجه به پیروزی های اخیر حماس و مردم فلسطین خاطرنشان کرد: مسلمان جهان اسلام طبق تکلیفی که قرآن مشخص کرده است یک ماموریت واحد دارند و آن اینکه از مظلوم به صورت  همه جانبه دفاع کند.

وی خاطرنشان کرد: این حکم خداست که باید با ظالم مبارزه کرد و از مظلوم دفاع کرد و این شرایط امروز به صورت کامل در فلسطین بروز پیدا کرده است.

علیرضا زاکانی شهردار تهران هم در راهپیمایی حمایت از فلسطین حضور یافت.

آیت الله صدیقی: جهان اسلام به صحنه مبارزه با صهیونیست‌ها تبدیل خواهد شد

آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران در راهپیمایی حمایت از فلسطین حضور یافت.

آیت الله صدیقی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره  تاثیر پیروزی حماس بر آینده رژیم صهیونیستی گفت: این پیروزی از آیات روشن الهی در قیام مظلوم علیه ظالم است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: حماسه ای که علیه رژیم صهیونیستی انجام شد، تئوری و ذهنیت نبود بلکه جهان اسلام دیدند که عده قلیلی در برابر دژ مستحکم استکبار ضربه سنگینی را که هیچکس پیش بینی نمی کرد، وارد کردند.

آیت الله صدیقی درباره آینده جهان اسلام با توجه به پیروزی های اخیر حماس و مردم فلسطین خاطرنشان کرد: با این پیروزی ها، جرائت جهان اسلام بیشتر خواهد شد تا همه به صحنه مبارزه با رژیم صهیونیستی حاضر شوند.

در این راهپیمایی تصاویری از شهید راه مقاومت، سردار سلیمانی دیده می شود، مردم حاضر در این راهپیمایی در شعارهایی اعلام کردند: امروز جای سردار سلیمانی که جانش را در راه آزادی قدس شریف فدا کرد در این راهپیمایی خالیست و اما نام و یادش تا ابدیت تاریخ  مقاومت زنده است.

شیخ زکزاکی در نماز جمعه این هفته تهران  حضور یافت  و از سوی خطیب نماز جمعه  تهران آیت الله  خاتمی مورد تقدیر قرار گرفت.

ارتش رژیم صهیونیستی که در عملیات طوفان الاقصی غافلگیر شده و توان مقابله با نیروهای مقاومت را ندارد، برای جبران شکست خود اقدام به بمباران وحشیانه شهر غزه و مردم آن کرده است. به حدی که در اثر این بمباران ها بنا بر اعلام وزارت بهداشت فلسطین تا ظهر امروز (چهارشنبه) ۹۰۰ شهید شده اند که ۱۴۰ نفر آنها کودک و ۱۰۵ نفر آنها زن هستند.

همچنین شمار زخمی های حملات هوایی رژیم صهیونیستی به غزه ۴۰۰۰ نفر و تعداد زخمی های صهیونیست ها نیز از مرز ۲۷۴۱ نفر گذشته است.

رهبر انقلاب اسلامی و فرمانده معظم کل قوا روز سه‌شنبه در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه قتل‌ عام مردم غزه بلای بزرگتری بر سر صهیونیست‌ها می‌آورد، تاکید کردند: رژیم غاصب صهیونیستی هم از لحاظ نظامی و هم اطلاعاتی شکست غیر قابل ترمیم خورده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تلاش رژیم خبیث برای مظلوم‌نمایی و کمک رسانه‌ها استکباری جهان برای القاء این موضوع در افکارعمومی جهانیان، گفتند: این مظلوم‌نمایی «صددرصد خلاف واقع و دروغ» است و هیچکس نمی‌تواند از این هیولای دیوسیرت، چهره‌ای مظلوم بسازد.

رهبر انقلاب با اشاره به ضرورت عکس‌العمل دنیای اسلام در مقابل جنایات صهیونیست‌ها، افزودند: البته همه دنیای اسلام موظف به حمایت از ملت فلسطین هستند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha