ایمن سازی املاک بلااستفاده در بافت قدیمی قشم آغاز شد

قشم - ایرنا - شهردار قشم از آغاز طرح ایمن سازی محیط شهری و املاک بلااستفاده در بافت قدیمی این شهر خبر داد و گفت: در مرحله نخست اجرای این طرح پس از انجام تشریفات قانونی، سه باب ملک رها شده در محله های چاه بهار و شهید رجایی با اجرای عملیات دیوار کشی مسدود و ایمن سازی شدند.

میرداد میردادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: طبق بند ۱۴ ماده ۵۵ قانونی شهرداری ها قرار است اماکنی که از سوی مالکان رها شده اند، شناسایی، مسدود و ایمن سازی شوند.

وی ادامه داد: متاسفانه این املاک مخروبه و متروکه محل تجمع معتادان و افراد بی خانمان شده اند و سلامت بهداشتی و روانی قشموندان را تهدید می کنند.

ایمن سازی املاک بلااستفاده در بافت قدیمی قشم آغاز شد

شهردار قشم توضیح داد: رفع خطر از معابر عمومی، خانه قدیمی و فرسوده از جمله وظایفی است که قانون گذار آن را بر عهده شهرداری ها گذاشته شده است.

میردادی اضافه کرد: طبق قانون اگر مالکان خانه های فرسوده و بلااستفاده نسبت به رفع خطر ریزش اقدام نکنند، شهرداری به منظور برقراری امنیت جانی قشموندان این خانه ها را محصور یا تخریب می کنند و مالکان علاوه بر هزینه تخریب باید جریمه هم پرداخت کنند.

ایمن سازی املاک بلااستفاده در بافت قدیمی قشم آغاز شد

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha