۱۷ مهر ۱۴۰۲، ۱۴:۵۶
کد خبرنگار: 5447
کد خبر: 85252677
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه: گسترش درگیری فلسطین و اسرائیل خطرناک است

تهران- ایرنا- سخنگوی کاخ کرملین با اعلام اینکه روسیه با نگرانی افزایش ابعاد درگیری فلسطین و اسرائیل را دنبال می‌کند، ادامه این روند را خطرناک ارزیابی کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف با تاکید بر اینکه تداوم این خشونت برای منطقه خطرناک است، اظهار داشت: وضعیت باید هر چه زودتر به سمت مسیری صلح‌آمیز بازگردد.

سخنگوی کرملین با بیان اینکه روسیه با مقامات فلسطینی در تماس است و بسیاری از مردم روس در این کشور زندگی می‌کنند، گفت: در حالی که هیچ اطلاعاتی درباره مجروحان روس وجود ندارد اما دیپلمات‌های روسی در اسرائیل تلاش‌های بسیار جدی انجام می‌دهند و شبانه‌روزی کار می‌کنند.

وی درباره تاثیر وقایع اسرائیل بر عملیات نظامی ویژه روسیه گفت: این [عملیات نظامی ویژه] روندی مستقل دارد و همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود.

سخنگوی کرملین افزود: روند کاهش ارائه تسلیحات غربی به کی‌یف اجتناب ناپذیر و پول [اوکراین] رو به اتمام است.

پسکوف اظهار داشت: رئیس جمهوری روسیه برقراری تماس با رهبران اسرائیل و فلسطین را در حال حاضر در برنامه خود ندارد، اما در صورت لزوم به سرعت می‌توان این کار را سازماندهی کرد.

عملیات غافلگیرانه و گسترده مقاومت فلسطین در سرزمین‌های اشغالی در حالی در سومین روز خود ادامه دارد که نیروهای دیگر گروه‌های مقاومت همچون جهاد اسلامی و عرین الاسود نیز به رزمندگان حماس پیوسته‌اند و حزب الله نیز سه پایگاه شنود و راداری صهیونیست‌ها در منطقه اشغالی شبعا در جنوب لبنان را هدف قرار داده و ویران کرده است.

همزمان با ادامه درگیری‌ها میان نیروهای مقاومت فلسطین و ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی، روسیه از فلسطین و اسرائیل خواست تا با اعلام «آتش بس فوری» حملات را متوقف کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha