لزوم حفظ سرمایه دامی با دانش‌بنیان‌ها

تهران- ایرنا- رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی، حفظ سرمایه دامی کشور را یکی از وظایف سازمان دامپزشکی کشور دانست و بر ورود دانش بنیان‌ها برای حفظ این سرمایه تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از وزارت جهادکشاورزی، «علیرضا منادی سفیدان» در مراسم معارفه رییس جدید سازمان دامپزشکی کشور افزود: امنیت غذایی، حفظ سرمایه دامی کشور و ایمنی غذایی از مسوولیت‌های اصلی سازمان دامپزشکی کشور است.

وی ادامه‌داد: از منظر پزشکی نزدیک به یک‌هزار و ۷۵۰ جرم وجود دارد که نزدیک به ۶۰ درصد آن مشترک بین انسان و حیوان است و به‌طور کلی نیمی از جرم‌های پاتوژن به رشته دامپزشکی مرتبط است.

منادی در باب اهمیت دامپزشکی گفت: سازمان دامپزشکی سد نخست پیشگیری از بیماریهای بهداشتی در جامعه است؛ برای نمونه وقتی یک گاو مبتلا به تب مالت از چرخه تغذیه خارج می‌شود، ۵۰ انسان از ابتلا به این بیماری در امان می‌ماند.

این نماینده مجلس با اشاره به سوابق اجرایی رییس جدید سازمان دامپزشکی کشور، تصریح کرد: رییس چنین سازمانی علاوه بر نگاه بهداشتی باید از دید درست اقتصادی هم برخوردار باشد تا بتواند در دو بُعد امنیت غذایی و حفظ سرمایه دامی به عنوان شاه‌بیت وظایف کلی سازمان، موفق عمل کند.

رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس به توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در موضوعات مختلف اشاره و خاطرنشان کرد: اکنون ۱۰ هزار شرکت‌ دانش‌بنیان ۴۰۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارند که رقم قابل توجهی بوده و ضروری است سازمان دامپزشکی با ایجاد صندوق حمایت از دانش‌بنیان‌ها، زمینه حضور آنها را به فعالیت‌های سازمان باز کند.

به گزارش ایرنا، وزیر جهادکشاورزی روز گذشته در حکمی «مجتبی نوروزی» را به عنوان رییس سازمان دامپزشکی کشور منصوب کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha