سوناک در گفت وگوی تلفنی با نتانیاهو پیگیر اتباع انگلیس در رژیم صهیونیستی شد

تهران- ایرنا- ریشی سوناک نخست‌وزیر انگلیس در گفت وگوی تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پیگیر اتباع این کشور در رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا از رویترز، پس از آنکه از سوی منابع خبری اعلام شد در درگیری‌ها در نوار غزه یک تبعه انگلیس کشته و یک تبعه دیگر این کشور مفقود شده است، سوناک روز یکشنبه تائید کرد که مقامات وزارت خارجه انگلیس با همتایان اسرائیلی خود در خصوص وضعیت اتباع انگلیس در این کشور در تماس هستند.

دفتر نخست وزیر انگلیس با صدور بیانیه‌ای از تماس تلفنی سوناک و نتانیاهو خبر داد و نوشت: نخست‌وزیر انگلیس در گفت وگو با نتانیاهو ضمن پیگیری اتباع این کشور در (رژیم) اسرائیل تاکید کرد که لندن از قدرت دیپلماسی خود برای پایان دادن به خشونت‌ها استفاده خواهد کرد.

بنا بر این بیانیه، سوناک در این تماس با تاکید بر حمایت لندن از (رژیم) اسرائیل، از طرفین درگیری خواسته است تا خویشتن‌داری نشان دهند.

نخست وزیر انگلیس در این تماس تلفنی، افزود: هیچ‌کس نمی‌خواهد شاهد تشدید تنش در منطقه باشد و انگلیس و متحدانش از همه بازیگران منطقه‌ای می‌خواهند که از این درگیری به عنوان فرصتی برای دامن زدن به خشونت‌های بیشتر استفاده نکنند.

به گزارش ایرنا، رزمندگان مقاومت فلسطین از صبح شنبه عملیات همه جانبه و بی نظیر خود با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب) علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده‌اند؛ عملیاتی که در عمر ۷۵ ساله اشغالگران غاصب نظیر نداشته و صهیونیست‌ها را در شوک فرو برده است.

عملیات غافلگیرانه و گسترده مقاومت فلسطین در سرزمین‌های اشغالی در حالی در سومین روز خود ادامه دارد که نیروهای دیگر گروه‌های مقاومت همچون جهاد اسلامی و عرین الاسود نیز به رزمندگان حماس پیوسته‌اند و حزب الله نیز سه پایگاه شنود و راداری صهیونیست‌ها در منطقه اشغالی شبعا در جنوب لبنان را هدف قرار داده و ویران کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha