گفت وگوی وزرای خارجه آمریکا و ترکیه / بلینکن خواستار تلاش آنکارا برای خاتمه درگیری‌ها شد

تهران- ایرنا- متیو (مت) میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده در تماسی تلفنی با هاکان فیدان همتای ترکیه‌ای خود درباره درگیری میان حماس و (رژیم) اسرائیل گفت وگو کرده است.

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا به نقل از وبگاه رسمی وزارت خارجه آمریکا، در این بیانیه آمده است: در این تماس تلفنی، طرفین درباره تحولات مربوط به حملات حماس به اسرائیل گفت وگو کردند.

این بیانیه می‌افزاید: بلینکن در این تماس تلفنی خواستار ادامه تلاش‌های آنکارا برای خاتمه این درگیری شده و بر مواضع آمریکا مبنی بر توقف حملات حماس و آزادی همه گروگان‌ها تاکید کرده است.

به گزارش ایرنا، رزمندگان مقاومت فلسطین از صبح شنبه عملیات همه جانبه و بی نظیر خود با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب) علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده‌اند؛ عملیاتی که در عمر ۷۵ ساله اشغالگران غاصب نظیر نداشته و صهیونیست‌ها را در شوک فرو برده است.

عملیات غافلگیرانه و گسترده مقاومت فلسطین در سرزمین‌های اشغالی در حالی در سومین روز خود ادامه دارد که نیروهای دیگر گروه‌های مقاومت همچون جهاد اسلامی و عرین الاسود نیز به رزمندگان حماس پیوسته‌اند و حزب الله نیز سه پایگاه شنود و راداری صهیونیست‌ها در منطقه اشغالی شبعا در جنوب لبنان را هدف قرار داده و ویران کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha