کشته شدن ۳ آمریکایی در جریان حمله حماس به رژیم صهیونیستی

تهران- ایرنا- خبرگزاری سی‌ان‌ان اعلام کرد بر اساس یک یادداشت داخلی دولت آمریکا، حداقل ۳ تبعه این کشور در جریان حملات اخیر به (رژیم) اسرائیل در نزدیکی نوار غزه جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا از سی‌ان‌ان، در این یادداشت داخلی دولت آمریکا آمده است: وزارت خارجه ایالات متحده از کشته شدن سه شهروند آمریکایی در اسرائیل و در نزدیکی نوار غزه و همچنین آمریکایی‌های دیگری که گزارش نشده‌اند، آگاه است.

همچنین بر اساس این یادداشت، سفارت ایالات متحده در بیت‌المقدس برنامه‌ریزی احتمالی خود را برای هرگونه تخلیه احتمالی زمینی یا هوایی به‌روزرسانی کرده است.

این یادداشت می‌افزاید: سفارت ایالات متحده روز شنبه و پس از آغاز حمله غافلگیرانه حماس، به دلایل امنیتی به پرسنل خود دستور داده از ساختمان این سفارتخانه خارج نشوند و در همانجا پناه بگیرند.

به نوشته سی‌ان‌ان، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا اوایل روز یکشنبه به این خبرگزاری اطلاع داد که ایالات متحده گزارش‌هایی مبنی بر مفقود و کشته شدن آمریکایی‌ها در حملات اخیر به (رژیم) اسرائیل در نزدیکی نوار غزه دریافت کرده و دولت این کشور برای راستی‌آزمایی این گزارش‌ها در حال انجام تحقیقات است.

به گزارش ایرنا، رزمندگان مقاومت فلسطین از صبح شنبه عملیات همه جانبه و بی نظیر خود با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب) علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده‌اند؛ عملیاتی که در عمر ۷۵ ساله اشغالگران غاصب نظیر نداشته و صهیونیست‌ها را در شوک فرو برده است.

عملیات غافلگیرانه و گسترده مقاومت فلسطین در سرزمین‌های اشغالی در حالی در سومین روز خود ادامه دارد که نیروهای دیگر گروه‌های مقاومت همچون جهاد اسلامی و عرین الاسود نیز به رزمندگان حماس پیوسته‌اند و حزب الله نیز سه پایگاه شنود و راداری صهیونیست‌ها در منطقه اشغالی شبعا در جنوب لبنان را هدف قرار داده و ویران کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha