۱۶ مهر ۱۴۰۲، ۲۲:۰۳
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 85252012
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شهادت ۴۱۳ غیرنظامی در حملات رژیم صهیونیستی به غزه

تهران- ایرنا- وزارت بهداشت فلسطین در غزه یکشنبه شب اعلام کرد، در حملات رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون ۴۱۳ غیرنظامی شهید و ۲ هزار و ۳۰۰ نفر زخمی شدند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری سما فلسطین، وزارت بهداشت فلسطین در غزه از شهادت ۴۱۳ غیرنظامی از جمله ۷۸ کودک و ۴۱ زن و نیز زخمی شدن ۲ هزار و ۳۰۰ نفر از جمله ۲۱۳ کودک و ۱۴۰ زن خبر داد.

وزارت بهداشت فلسطین افزود: دستکم اعضای کامل ۸ خانواده فلسطینی در غزه شامل حدود ۵۴ نفر در نتیجه تجاوزات مداوم (رژیم) اسرائیل به نوار غزه از روز گذشته (شنبه) تاکنون شهید شدند.

این وزارتخانه اضافه کرد: کمیته وضعیت فوق العاده وزارت بهداشت از نزدیک اجرای طرح اضطراری را دنبال و تاکید می‌کند که تمامی ادارات، واحدها و مراکز بهداشتی دولتی و خصوصی در حال انجام وظایف خود در قبال شهروندان در طول تجاوز وحشیانه (رژیم) اسرائیل هستند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه تاکید کرد که تیم‌های پزشکی تجربیات زیادی به دست آوردند که از طریق آن توانستند با حجم و نوع صدمات ناشی از تجاوزات (رژیم) اسرائیل به نوار غزه مقابله کنند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین، ادامه بحران برق نظام بهداشتی را با چالش مواجه کرده است و جان صدها زخمی و بیمار در بخش‌های حساس را تهدید می‌کند.

این وزارتخانه از جامعه بین‌المللی و همه طرف‌های ذی‌ربط خواست به رژیم اشغالگر اسرائیل فشار بیاورند تا خطوط برق را به دلیل خطری که برای نظام بهداشتی ایجاد می‌کند، فعال کند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه در پایان اعلام کرد، برای حمایت از نیازهای اضطراری ما به دارو، لوازم پزشکی، سوخت و ژنراتورهای برق با ظرفیت بالا، نیاز فوری داریم.

به گزارش ایرنا، رزمندگان مقاومت فلسطین از صبح روز گذشته (شنبه) عملیات همه جانبه و بی نظیر خود با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب) علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده‌اند؛ عملیاتی که در عمر ۷۵ ساله اشغالگران غاصب نظیر نداشته و صهیونیست‌ها را در شوک فرو برده است.

عملیات غافلگیرانه و گسترده مقاومت فلسطین در سرزمین‌های اشغالی در حالی در دومین روز خود ادامه دارد که نیروهای دیگر گروه‌های مقاومت همچون جهاد اسلامی و عرین الاسود نیز به رزمندگان حماس پیوسته‌اند و حزب الله نیز سه پایگاه شنود و راداری صهیونیست‌ها در منطقه اشغالی شبعا در جنوب لبنان را هدف قرار داده و ویران کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha