۱۱۱ کودک خیابانی تحت حمایت بهزیستی آذربایجان شرقی هستند

تبریز – ایرنا – مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی اعلام کرد: در زمان حاضر ۱۱۱ کودک در مرکز حمایتی آموزشی روزانه کودکان خیابانی بهزیستی استان آموزش می‌بینند و ۳۳ کودک در مرکز کودکان خیابانی نگهداری می‌شوند.

به گزارش ایرنا، « فرگل صحاف » روز یکشنبه در آیین گرامیداشت هفته کودک در شیرخوارگاه احسان تبریز، افزود: ۱۶ مهر روز تاکید بر حقوق کودکان و حفاظت از آنهاست از این رو اهمیت فراوانی دارد و فرصتی است که مسایلی مانند تربیت، آموزش، سلامت و حقوق کودکان مورد بحث و توجه قرار گیرد.

وی شعار روز جهانی کودک در سالجاری را "کودکیِ بهتر، زندگیِ بهتر" عنوان کرد و افزود: به مناسبت این روز در بسیاری از خانه های کودکان و نوجوانان استان برنامه های متنوع فرهنگی برگزار می شود.

صحاف خاطرنشان کرد: این روز فرصتی برای آگاهی‌ بخشی به کسانی است که در سراسر جهان خشونت را در قالب سوءاستفاده و تبعیض برای کودکان تجربه کرده‌ و کودکان را دچار آسیب های جسمی و روانی می کنند.

وی گفت: در حال حاضر بیشتر از هر زمان دیگری زندگی کودکان تحت تاثیر خشونت و طلاق و مشکلات روانی قرار دارد و امید است بتوانیم با آگاهی بخشی محیطی امن همراه با شادی به آنها هدیه دهیم.

صحاف اظهار کرد: بهزیستی استان با ارائه خدمت به تعدادی از کودکان این مرز و بوم در راستای آموزش و پرورش و حمایت آسایش و امنیت کودکان در معرض خطر و بحران نقش ایفا می کند.

وی از تحت حمایت بودن یکهزار و ۶۰۶ فرزند امدادبگیر در استان خبرداد و گفت: ۳۲۰ فرزند نیز در ۲۵ خانه کودک استان نگهداری می‌شود.

صحاف به محورها و حمایت های اورژانس اجتماعی (خط تماس ۱۲۳) نیز اشاره کرد و گفت: مشاوره با روانشناسان و مددکاران برای پیگیری امور مربوط به کودکانی است که در معرض کودک آزاری قرار دارند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی همچنین با قدردانی از خیران همیشه همراه در پویش های مختلف، از تهیه و توزیع ۴۸۰۰ بسته آموزشی و لوازم تحریر به دانش آموزان نیازمند و تحت پوشش خبر داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha