گفتگوهای بلینکن با مقامات اسرائیل و فلسطین و درخواست از تشکیلات خودگردان برای بازگشت آرامش

نیویورک – ایرنا- آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در پی عملیات طوفان الاقصی از سوی نیروهای مقاومت فلسطین علیه رژیم اسرائیل با دو طرف این درگیری گفتگو و با حمایت از تل آویو از تشکیلات خودگران فلسطین خواست اقدامات برای بازگشت آرامش به کرانه باختری را افزایش دهد.

به گزارش ایرنا، متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر شنبه به وقت محلی برابر با ۷ اکتبر ۲۰۲۳ و ۱۵ مهرماه جاری اعلام کرد: آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا امروز با اسحاق هرتزوگ، رئیس اسرائیل و الی کوهن وزیر امور خارجه آن گفتگو کرد.

میلر افزود: بلینکن بار دیگر حملات تروریستی به اسرائیل را به شدت محکوم کرد و درگذشت قربانیان را تسلیت گفت.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: بلینکن درباره تقویت امنیت اسرائیل، بر همبستگی ایالات متحده آمریکا با دولت و مردم اسرائیل و نیز حمایت قاطع آمریکا از حق اسرائیل برای دفاع از خود تاکید کرد.

میلر تصریح کرد: وزیر امور خارجه آمریکا همچنین امروز با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفتگو و بار دیگر بر محکومیت صریح حملات تروریستی حماس علیه اسرائیل تاکید کرد و از تمامی رهبری منطقه خواست تا این حملات را محکوم کنند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: بلینکن از تشکیلات خودگردان فلسطین خواست تا اقدامات خود را برای بازگرداندن آرامش و ثبات در کرانه باختری ادامه و افزایش دهد.

پیش از این، بلینکن در واکنش به عملیات طوفان الاقصی از سوی نیروهای مقاومت فلسطین با تروریست خواندن حماس گفت: ایالات متحده آمریکا به صراحت حملات وحشتناک تروریست های حماس علیه اسرائیل از جمله غیرنظامیان و جوامع غیرنظامی را محکوم می کند.

وزیر خارجه دولت بایدن بدون اشاره به شهادت فلسطینی ها و جنایات چند دهه رژیم صهیونیستی افزود: هیچ توجیهی برای تروریسم وجود ندارد. ما در همبستگی با دولت و مردم اسرائیل می ایستیم و برای جان باختگان اسرائیلی در این حملات تسلیت می گوییم.

بلینکن ادامه داد: ما تماس نزدیک با شرکای اسرائیلی خود را حفظ خواهیم کرد. ایالات متحده آمریا از حق اسرائیل برای دفاع از خود حمایت می کند.

به گزارش ایرنا، نیروهای مقاومت فلسطین از صبح روز شنبه ۱۵ مهرماه جاری عملیات همه جانبه و بی نظیر خود را از غزه (جنوب) علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی آغاز کرده اند؛ عملیاتی که در عمر ۷۵ ساله اشغالگران غاصب نظیر نداشته و صهیونیست ها را در شوک فرو برده است.

عملیات همه جانبه و پیچیده مقاومت فلسطین در سرزمین های اشغالی از غزه آغاز شده و اخبار غیررسمی حکایت از آماده شدن گروه های مقاومت در کرانه باختری و سراسر سرزمین های اشغالی علیه صهیونیست ها حکایت دارد.

اسارت ۳۵ نظامی صهیونیست و اعلام آن از سوی حماس و تایید آن از سوی منابع صهیونیستی فقط در طول سه ساعت اولیه عملیات از دیگر رویدادهای مهم عملیات بی نظیر رزمندگان فلسطینی است.

با آغاز حمله همه جانبه رزمندگان مقاومت ارتش فلسطین به مواضع صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی، ارتش این رژیم صهیونیستی نظامیان ذخیره خود را فراخواند و این در حالی است که یک مقام ارشد حماس، امروز را «روز انقلاب» علیه اشغالگری نامید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha