نماینده ولی فقیه در استان بوشهر: «وقف» در جامعه تبلیغ و نهادینه شود

بوشهر- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: یکی از اعمال صالح «وقف» در جامعه است که نیاز است تبلیغ و نهادینه شود.

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی‌بوشهری روز شنبه در همایش تجلیل از یاوران وقف استان بوشهر با گرامیداشت هفته وقف اظهار کرد: یکی از نکات بسیار مهمی که انسان در دنیا و آخرت نیازمند است محبت الهی است یعنی خداوند به این شخص محبت داشته و محبوب خدا باشد. شخص نیز از آثار محبت خدا بهره مند باشد.

وی افزود: محبت علاقه تمار عیار انسان به یک شی است اما اگر پیوند ناگسستنی شد، به مودت تبدیل می شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه همیشه آرزوی انسان های بزرگ این بوده که شامل مودت شوند، تصریح کرد: خداوند نیز می فرماید برای این کار انسان بایستی اهل ایمان بوده و عمل صالح داشته باشد و یکی از اعمال صالحی که منبعث از ایمان است وقف است و کسی که وقف می کند نشان از ایمان اوست.

صفایی‌بوشهری با بیان اینکه در هر شرایطی وقف یکی از اعمال صالح و نتیجه آن مودت است، گفت: یکی از ویژگی های وقف مانایی آن است ولو اینکه انسان از دنیا برود و اگر می‌خواهیم بعد از مرگ هنوز باشیم و عمل صالح داشته باشیم، وقف انجام دهیم.

وی ادامه داد: اولین افرادی که باید به وقف عمل کنند افرادی هستند که از وقف سخن می گویند، آن وقت کلامشان نافذ خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر یادآور شد: افراد دیگر ائمه جماعات می باشند چون اهل ایمان هستند و در زمان اذان بهترین کار را انجام می دهند و آن نماز جماعت است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه دنیا محل زاد و توشه جمع کردن برای آخرت نه زاد و توشه جمع کردن برای ماندن در دنیا است، گفت: یکی از نعمت هایی که خداوند به ائمه جماعات داده ایمان و عمل صالح در انجام نماز است.

وی با تاکید بر تبلیغ و نهادنیه کردن وقف در جامعه بیان کرد: در رابطه با نماز وظیفه روحانیت آبادکردن مساجد است که این آبادی با اقامه نماز است.

صفایی‌بوشهری گفت: در شورای فرهنگ عمومی استان در رابطه با نماز ظهر و عصر مواردی مطرح شد که اداراتی که در کنار آنها مسجد قرار دارد کارمندانشان در این اداره نماز بخوانند، که می طلبد این موضوع پیگیری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha