۱۳ مهر ۱۴۰۲، ۱۹:۲۸
کد خبرنگار: 815
کد خبر: 85248830
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رد متقاضیان پرستاری در آمریکا همزمان با اعتصاب گسترده بخش سلامت

نیویورک – ایرنا- در زمانی که پرستاران در آمریکا در اعتراض به کمبود نیرو دست به اعتصاب زده اند، دانشکده های پرستاری در این کشور از پذیرش هزاران متقاضی که می خواهند وارد این حرفه شوند یا در این حرفه پیشرفت کنند، خودداری می کنند.

به گزارش ایرنا، طبق گزارش انجمن کالج های پرستاری آمریکا، سال گذشته نزدیک به ۷۸ هزار و ۲۰۰ درخواست واجد شرایط در دانشکده های پرستاری رد شد.

این تعداد شامل نزدیک به ۶۶ هزار و ۳۰۰ درخواست در مقطع کارشناسی ارشد است. تعداد درخواست های رد شده در مقطع کارشناسی در سال های اخیر بیشتر از قبل از سال ۲۰۱۹ بوده است.

شبکه خبری تلویزیونی سی ان ان آمریکا روز پنحشنبه به وقت محلی برابر با ۵ اکتبر ۲۰۲۳ و ۱۳ مهرماه جاری در گزارشی اعلام کرد: کمبود نیروی انسانی متخصص دلیل اصلی عدم پذیرش دانشجویان پرستاری در دانشکده های پرستاری است. این رشته ها با کمبود اساتید، مراکز بالینی برای دانشجویان و مربیان آنها مواجه است. مربیان همچنین با محدودیت های سختی در زمینه تعداد دانشجویان تحت نظارت مواجه هستند. این محدودیت ها اغلب توسط هیات های پرستاری ایالتی تعیین می شود.

این عدم پذیرش متقاضیان در زمانی رخ می دهد که پرستاران در آمریکا به ویژه در بیمارستان ها خواهان افزایش نیروی کار در این حرفه هستند.

دیوید اورباخ، محقق مدعو در دانشگاه براندیس به شبکه سی ان ان گفت: در حالی که پرستاری از افت ناشی از بیماری همه گیر کرونا عبور کرده است، اشتغال از بیمارستان ها به کلینیک های سرپایی، مطب پزشکان، مدارس و مکانهای دیگر منتقل شده است.

بحران پرسنل و همچنین شرایط سخت کاری در سال‌های اولیه همه‌گیری کرونا، بسیاری از پرستاران آمریکایی و سایر کارکنان بخش سلامت این کشور را با احساس فرسودگی مواجه کرد و آنها را به ترک این حرفه تشویق کرد و این یکی از دلایل اصلی اعتصاب پرستاران سراسر آمریکا است.

کمبود نیروی انسانی عامل اصلی اعتصاب جاری بیش از ۷۵ هزار کارمند اتحادیه، از جمله پرستاران در آمریکا است. این بزرگترین اعتصاب کارکنان بخش سلامت در تاریخ این کشور است.

نیاز به پرستار تنها با افزایش سن در آمریکا افزایش می یابد. طبق آمار اداره آمار کار، در سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۳.۲ میلیون پرستار در آمریکا مشغول به کار بودند.

 بیش از ۷۵ هزار کارمند بخش سلامت آمریکا یکی از بزرگترین اعتصابات این بخش در تاریخ اخیر این کشور را از روز چهارشنبه به وقت محلی آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا از نیویورک، اعتصاب اعضای اتحادیه موسوم به "کایسر پرماننت" که بزرگ ترین نهاد پوشش دهنده اتحادیه های سلامتی آمریکا است از صبح روز چهارشنبه به وقت محلی برابرا با چهارم اکتبر ۲۰۲۳ و ۱۲ مهرماه جاری در ویرجینیا و ناحیه کلمبیا آغاز شد.

تاکنون کارکنان چند بیمارستان آمریکا در کالیفرنیا، کلرادو، اورگان، ویرجینیا و اشنگتن دی سی به این اعتصاب پیوسته اند.

قرار است این اعتصابات در اوایل روز در سواحل غربی آمریکا که اکثریت نیروی کار بخش سلامت آمریکا مستقر هستند، نیز آغاز شود. پرستاران، دستیاران بهداشت و سونوگرافیست‌ها، تکنسین‌های بخش رادیولوژی، جراحی، داروسازی و اورژانس در این اعتصاب‌ها شرکت کرده اند.

ائتلاف اتحادیه‌های دائمی کایسر، یک نهاد جامع که نماینده اتحادیه‌های محلی است، ماه گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که این اعتصاب «بزرگ‌ترین اعتصاب کارکنان بخش سلامت در تاریخ آمریکا» خواهد بود.

این ائتلاف تهدید کرده است که «اگر کایسر به اعمال ناعادلانه در کار ادامه دهد» در ماه نوامبر اعتصاب بیشتری انجام خواهد داد.

اتحادیه‌های کایسر پرماننت خواهان افزایش دستمزدها و حمایت در برابر قراردادهای فرعی و تامین نیروی کار از منابع خارجی هستند. اتحادیه‌ها حداقل دستمزد ساعتی ۲۵ دلار و قرارداد چهار ساله شامل دو سال افزایش ۷ درصدی و دو سال ۶.۲۵ درصدی را خواستار هستند.

آمریکا در سال گذشته شاهد اعتصاب کارگران بود که خواستار بخش بزرگی از سود شرکت‌ها بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha