استقبال آلمان و ایتالیا از اصلاح سیاست‌های مهاجرتی اتحادیه اروپا

تهران- ایرنا- وزرای خارجه آلمان و ایتالیا از توافق چهارشنبه شب برای اصلاح سیاست‌های اتحادیه اروپا در مورد مهاجرت و پناهندگی استقبال کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، دولت اسپانیا که ریاست دوره‌ای شورای اتحادیه اروپا را برعهده دارد، چهارشنبه شب در حساب کاربری خود به نام «ریاست اسپانیا بر شورای اتحادیه اروپا» در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: سفرای اتحادیه اروپا در مورد مقررات مربوط به شرایط بحرانی و اضطراری در زمینه مهاجرت و پناهندگی به توافق رسیده‌اند.

این توافقنامه پیشرفتی در جهت اصلاح سیاست‌های پناهندگی و مهاجرتی اتحادیه اروپا محسوب می‌شود زیرا چگونگی مقابله با سیل پناهجویان به موضوعی مورد مناقشه در میان اعضای این اتحادیه تبدیل شده بود.

آنالنا بائربوک وزیر خارجه آلمان نیز در ارتباط با این توافق، گفت: تحولات چهارشنبه نشان‌دهنده همبستگی بین اعضای اتحادیه اروپا در صورت بروز بحران است.

بائربوک در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) با تاکید بر اینکه بدون در نظر گرفتن انسانیت، هیچ نظمی وجود نخواهد داشت، نوشت: ما مطمئن شدیم که حداقل استانداردهای بشردوستانه مانند دسترسی به آموزش و مراقبت‌های بهداشتی در شرایط بحرانی کاهش نمی‌یابد.

آنتونیو تاجانی وزیر خارجه ایتالیا نیز از این توافق استقبال کرد و گفت: این یک نتیجه بسیار مثبت است و یک موفقیت برای ایتالیا محسوب می‌شود.

تاجانی در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: در صورت وقوع بحران‌های مهاجرتی بزرگ، همه کشورهای عضو باید نقش خود را ایفا کنند.

به گزارش ایرنا، جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز پیشتر هشدار داده بود که این اتحادیه با شکاف عمیق بر سر سیاست‌های مهاجرتی دست و پنجه نرم می‌کند و مساله مهاجرت می‌تواند اتحادیه اروپا را به انحلال بکشاند.

بورل با تاکید بر لزوم اتخاذ یک سیاست مهاجرتی مشترک از سوی همه اعضای اتحادیه اروپا، خاطرنشان کرد که اعضای این اتحادیه تاکنون بر سر مساله مهاجرت به اجماع دست نیافته‌اند.

وی افزود: علیرغم ایجاد یک مرز مشترک خارجی، اعضای اتحادیه اروپا همچنان در مورد چگونگی مدیریت موثر جریان‌های مهاجرتی به درون این اتحادیه اختلاف نظر دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha