۱۲ مهر ۱۴۰۲، ۲۰:۴۹
کد خبرنگار: 815
کد خبر: 85247985
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز اعتصاب سه روزه ده‌ها هزار کارمند بخش سلامت آمریکا

نیویورک- ایرنا- بیش از ۷۵ هزار کارمند بخش سلامت آمریکا یکی از بزرگترین اعتصابات این بخش در تاریخ اخیر این کشور را از امروز چهارشنبه به وقت محلی آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا از نیویورک، اعتصاب اعضای اتحادیه موسوم به "کایسر پرماننت" که بزرگ ترین نهاد پوشش دهنده اتحادیه های سلامتی آمریکا است از صبح روز چهارشنبه به وقت محلی برابرا با چهارم اکتبر ۲۰۲۳ و ۱۲ مهرماه جاری در ویرجینیا و ناحیه کلمبیا آغاز شد.

تاکنون کارکنان چند بیمارستان آمریکا در کالیفرنیا، کلرادو، اورگان، ویرجینیا و اشنگتن دی سی به این اعتصاب پیوسته اند.

قرار است این اعتصابات در اوایل روز در سواحل غربی آمریکا که اکثریت نیروی کار بخش سلامت آمریکا مستقر هستند، نیز آغاز شود. پرستاران، دستیاران بهداشت و سونوگرافیست‌ها، تکنسین‌های بخش رادیولوژی، جراحی، داروسازی و اورژانس در این اعتصاب‌ها شرکت کرده اند.

ائتلاف اتحادیه‌های دائمی کایسر، یک نهاد جامع که نماینده اتحادیه‌های محلی است، ماه گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد که این اعتصاب «بزرگ‌ترین اعتصاب کارکنان بخش سلامت در تاریخ آمریکا» خواهد بود.

این ائتلاف تهدید کرده است که «اگر کایسر به اعمال ناعادلانه در کار ادامه دهد» در ماه نوامبر اعتصاب بیشتری انجام خواهد داد.

اتحادیه‌های کایسر پرماننت خواهان افزایش دستمزدها و حمایت در برابر قراردادهای فرعی و تامین نیروی کار از منابع خارجی هستند. اتحادیه‌ها حداقل دستمزد ساعتی ۲۵ دلار و قرارداد چهار ساله شامل دو سال افزایش ۷ درصدی و دو سال ۶.۲۵ درصدی را خواستار هستند.

آمریکا در سال گذشته شاهد اعتصاب کارگران بود که خواستار بخش بزرگی از سود شرکت‌ها بودند.

اتحادیه کارگران خودروسازی آمریکا نیز در اعتراض به پایین بودن دستمزدها و حقوق از گسترش اعتصاب خبر داده است. این اتحادیه بنا دارد در صورت عدم حصول پیشرفت جدی در مذاکرات بر سر شرایط کاری، اعتصاب را به تعداد بیشتری از کارخانه‌های سه شرکت بزرگ خودروسازی آمریکا تسری دهد.

بر اساس گزارش های رسانه ای، اتحادیه کارگران خودروسازی آمریکا نماینده ۴۶ هزار کارگر شرکت جنرال موتورز، ۵۷ هزار کارگر شرکت فورد و ۴۳ هزار کارگر شرکت استلانتیس است. این اتحادیه در ماه ژوئیه مذاکراتش بر سر شرایط کاری را با این شرکت‌ها شروع کرده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha