دختر سنگ‌نورد ایران، ۸۸۱ هزارم ثانیه برای صعود کم آورد

هانگژو- ایرنا- ملی‌پوش سنگ‌نوردی زنان ایران از صعود به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات سرعت بازی‌های آسیایی هانگژو بازماند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به هانگژو، مسابقات سنگ‌نوردی در بازی‌های آسیایی هانگژو در استادیوم «شائوژینگ ککیائو یانگشان» با رقابت در بخش زنان پیگیری شد، محیا دارابیان نماینده ایران در ماده سرعت زنان با ۱۷ سنگ نورد دیگر به رقابت پرداخت. حریفان او از کشورهای چین، کره جنوبی، پاکستان، تایلند، قزاقستان، مغولستان، ازبکستان، هند، اندونزی و ژاپن بودند.

در نخستین دور از مرحله مقدماتی، محیا دارابیان با زمان هشت ثانیه و ۸۱۸ هزارم ثانیه در رتبه نهم ایستاد. او با ثبت رکورد هفت ثانیه و ۷۲۱ هزارم ثانیه در تلاش دوم، جواز حضور در مرحله نیمه‌نهایی و جمع ۱۶ نفر برتر را کسب کرد.

مرحله یک‌هشتم نهایی به صورت تک‌حذفی برگزار شد و هر سنگ‌نورد تنها یک بار فرصت داشت شانس خود را امتحان کند. هر یک از هشت سنگ‌نوردی که در نیمه بالایی جدول ایستادند مقابل یکی از هشت سنگ‌نورد نیمه دوم جدول قرار گرفتند و ورزشکار پیروز راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد.

در بخش زنان، سنگ‌نوردانی از اندونزی (۲ نفر)، کره جنوبی (۲ نفر)، چین (۲ نفر)، تایلند ژاپن به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کردند. محیا دارابیان ملی‌پوش ایران در آخرین مسابقه در مرحله یک‌هشتم نهایی با «جئونگ جیمین» از کره جنوبی رقابت کرد. او با اختلافی اندک شکست خورد و از دور مسابقات سرعت کنار رفت. دارابیان رکورد هفت ثانیه و ۹۴۳ هزارم ثانیه را ثبت کرد و تنها ۸۸۱ هزارم ثانیه برای صعود کم آورد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha