۹ مهر ۱۴۰۲، ۱:۴۰
کد خبر: 85243983
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پکن: ایالات متحده امپراطوری دروغ است

۹ مهر ۱۴۰۲، ۱:۴۰
کد خبر: 85243983
پکن: ایالات متحده امپراطوری دروغ است

تهران- ایرنا- وزارت خارجه چین شنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که حقایق بارها و بارها ثابت کرده‌اند که ایالات متحده یک امپراطوری دروغ است.

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا به نقل از شینهوا، بیانیه وزارت خارجه چین در پاسخ به گزارش اخیر وزارت خارجه آمریکا مبنی بر اینکه چین میلیاردها دلار برای انتشار اطلاعات نادرست در سطح جهان سرمایه‌گذاری کرده است، صادر شده است.

در این بیانیه تاکید شده است که حتی همین گزارش وزارت خارجه آمریکا نیز به خودی خود انتشار اطلاعات نادرست است زیرا با هدف تحریف حقایق و واقعیت‌ها منتشر شده است.

این بیانیه با یادآوری این واقعیت که ایالات متحده کشوری است که اولین بار استفاده نظامی از فضای اطلاعاتی جهانی را ابداع و مطرح کرد، می‌افزاید: ایالات متحده منبع اطلاعات نادرست و مرکز فرماندهی جنگ ادراکی است.

در بیانیه وزارت خارجه چین آمده است: ایالات متحده از زمانی که طی عملیات «مرغ مقلد» در دوران جنگ سرد به رسانه‌های خبری برای اهداف تبلیغاتی و دستکاری در خبرها رشوه می‌داد گرفته تا زمانی که از یک شیشه پودر سفید و یک ویدئوی صحنه‌سازی شده به عنوان دستاویزی برای آغاز جنگ‌های تجاوزکارانه خود در عراق و سوریه در ابتدای قرن جاری استفاده کرد، بارها و بارها ثابت کرده که یک امپراطوری دروغ است و حتی برخی در آمریکا مانند سناتور رند پل، اذعان کردند که دولت ایالات متحده بزرگ‌ترین ترویج‌کننده اطلاعات نادرست در تاریخ جهان است.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است: برخی در ایالات متحده بر این باورند که اگر به اندازه کافی دروغ تولید کنند، در جنگ اطلاعاتی پیروز خواهند شد اما مردم جهان کور نیستند.

این بیانیه می‌افزاید: تلاش‌های مذبوحانه ایالات متحده در زدن برچسب ترویج‌کننده اطلاعات نادرست بر پیشانی سایر کشورها دیگر حاصلی برای واشنگتن به همراه نخواهد داشت زیرا روز به روز در سراسر جهان بر تعداد افرادی که پیش از این شاهد تولید و انتشار اخبار و اطلاعات دروغ و نادرست از سوی آمریکا بوده‌اند، افزوده می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha