جشنواره خورشید فرصتی برای بازگویی توانمندی زنان در همه عرصه‌ها است

مشهد- ایرنا- مدیر عامل رسانه (special eursia)گفت: جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای خورشید فرصتی برای معرفی و بازگویی نقش بانوان و توانمندی‌های آنان در همه عرصه‌ها بویژه حوزه رسانه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «سیلویا بولتیک» ( Silvia boltic) روز شنبه در حاشیه جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای خورشید در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مشهد افزود: به عنوان یک خبرنگار و فعال رسانه‌ای به "جشنواره بین المللی رسانه‌ای خورشید" دعوت شدم و در آن حضور یافتم چراکه این جشنواره برای من بسیار مهم و ارزشمند است و علاقمندم مواردی که در خصوص نقش زنان در این جشنواره مطرح می‌شود را به مخاطبان خود اعلام کنم.

این بانوی ایتالیایی فعال در حوزه رسانه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره "شیرین ابوعاقله" خبرنگار شهید فلسطینی ادامه داد: نقش زنان در اجتماع بسیار مهم است، یکی از اهداف حضورم در این جشنواره این است که ببینم به عنوان یک خبرنگار چه کارهایی می‌توانم در محیط اجتماعی انجام دهم تا تاثیرگذار باشد و بتوانم نقش‌آفرینی کنم.

این بانوی فعال در رسانه special orasia بیان کرد: ایران به عنوان یکی از کلیدی‌ترین مناطق اقتصادی و با اهمیت به شمار می‌رود و به همین دلیل برای شرکت در "جشنواره بین المللی رسانه‌ای خورشید" وارد این کشور شدم و علاقمندم اطلاعات بهتری را در این حوزه به مخاطبان بین المللی خود انتقال دهم.

وی تصریح کرد: علاقمندم از چندین منطقه ویژه اقتصادی یا مناطق آزاد اقتصادی ایران را بازدید کنم و راه‌ها و راه کارهای مختلف جذب سرمایه‌گذاری در این مناطق را برای اطلاع و آگاهی علاقمندان و مخاطبان خود منتشر کنم.

جشنواره خورشید فرصتی برای بازگویی توانمندی زنان در همه عرصه‌ها است

«سیلویا بلوتو» با اشاره به سفرهای متعدد خود به سایر کشورها و مشاهده مشکلات و دشواری‌های زنان در این کشورها گفت: علاقمندم با مردانی که در حوزه فعالیت زنان تاثیرگذارند صحبت و گفت و گو داشته باشم و تاثیر فعالیت‌های اجتماعی را در این حوزه بررسی کنم.

به گزارش ایرنا، امروز هشتم مهرماه حدود ۱۰۰ نفر از بانوان و فعالان رسانه ای از ایران و حدود ۴۰ کشور جهان در قالب نخستین جشنواره بین المللی رسانه ای خورشید در مشهد گرد هم آمدند.

نخستین جشنواره بین المللی رسانه ای خورشید با شعار "زنان روشنگری می کنند" به یاد شهیده راه روشنگری «شیرین ابوعاقله» برنامه ریزی شده است که به دست رژیم اشغالگر قدس به شهادت رسید.

شیرین ابوعاقله (۳ آوریل ۱۹۷۱ – ۱۱ مهٔ ۲۰۲۲) خبرنگاری فلسطینی بود که به مدت ۲۵ سال در شبکه عربی زبان الجزیره فعالیت می‌کرد. او یکی از خبرنگاران فعال در خاورمیانه بود که اخبار مرتبط با فلسطین را پوشش می‌داد. در ۱۱ مهٔ ۲۰۲۲ درحالی که مشغول پوشش اخبار حمله نیروهای ارتش اسرائیل به شهر جنین در کرانه باختری بود مورد هدف نیروهای اسرائیلی قرار گرفت و به دلیل اصابت گلوله به سر جان باخت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha