بروز رسانی هتل‌های کیش ضروری است/ طرح بازسازی اسکله تفریحی آغاز شد

کیش – ایرنا - سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر ضرورت بروز رسانی واحدهای اقامتی در این جزیره گفت:‌ هتل‌ها یکی از زیرساخت‌های اصلی مناطق گردشگری محسوب می‌شوند که متاسفانه از سال ۱۳۹۲ در جزیره کیش بروز رسانی نشده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «مهدی ادیبان» روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته گردشگری برگزار شد با تاکید بر نقش کلیدی هتلینگ در توسعه گردشگری،‌ اظهار کرد:‌ بروز رسانی، بهسازی و نوسازی هتل‌های کیش ضروری است؛ در دوره‌های گذشته نزدیک به ۶۰ پروژه هتلی در کیش به دلایل مختلفی متوقف شده است که به دنبال رفع مشکلات این طرح‌ها هستیم.

وی در رابطه با وضعیت نامناسب کشتی یونانی،‌ بیان کرد که کشتی یونانی به عنوان یکی از نمادهای گردشگری جزیره کیش باید حفظ شود، مطالعاتی در این رابطه انجام شده و پیشنهاداتی نیز برای حفظ این طرح ارائه شده است که امیدواریم منجر به نتیجه شود.

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش همچنین از آغاز طرح بازسازی اسکله تفریحی کیش خبر داد و اضافه کرد:‌ جزئیات این طرح نیز در رابطه با چگونگی این بازسازی به زودی منتشر می‌شود.

ادیبان به جزئیات چگونگی رسیدگی به وضعیت کشتی یونانی و بازسازی اسکله تفریحی نپرداخت و به یک توضیح کوتاه کلی بسنده کرد.

بروز رسانی هتل‌های کیش ضروری است/ طرح بازسازی اسکله تفریحی آغاز شد

وی با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای برقراری پروازهای چارتری و افزایش پروازها به جزیره کیش، افزود: تابستان امسال تعداد پروازها به جزیره کیش قابل مقایسه با سال‌های گذشته نیست و افزایش یافته است، اما معتقدیم که کافی نیست و این مشکل باید ریشه‌ای حل شود؛ در بحث پروازهای چارتری نیز برخی ملاحظات رسانه‌ای وجود دارد که با رفع برخی موارد، جزئیات آن در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

«ادیبان» با اعلام اینکه اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در مدارس با موضوع گردشگری،‌ در دستور کار قرار گرفته است، گفت:‌ به دنبال آن هستیم که با تعریف یک سبک زندگی،‌ دانش آموزان را با حقوق گردشگر و ابعاد مختلف این صنعت آشنا کنیم.

افزایش روابط درون صنعتی حوزه گردشگری ضروری است

وی بر گسترش روابط درون صنعتی کیش در حوزه گردشگری تاکید کرد و افزود: نقش معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش باید سیاست گذاری باشد و زمینه ارتباط صنایع مختلف حوزه گردشگری را فراهم کند که در این راستا تمامی تلاش خود را به کار گرفته‌ایم.

سرپرست معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: به طور مثال سعی بر آن شد تا برخلاف گذشته،‌ تورگردانان بزرگ کیش از ماه‌ها قبل در جریان نمایشگاه‌های بین المللی و ملی قرار گیرند تا از ظرفیت باشگاه مشتریان آنان برای جذب گردشگر استفاده شود.

بروز رسانی هتل‌های کیش ضروری است/ طرح بازسازی اسکله تفریحی آغاز شد

گردشگری سبز در دستور کار سازمان منطقه آزاد قرار گرفت

وی با اعلام اینکه گردشگری سبز در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است، بیان کرد:‌ توسعه پنل‌های خورشیدی،‌ بهره مندی از خودروهای برقی و احداث ایستگاه‌های شارژ برای خودروهای برقی در دستور کار قرار گرفته است.

«ادیبان» با قدردانی از بخش خصوصی برای برگزاری رویدادهای مختلف ملی صنفی در جزیره کیش، فزود: تقویم گردشگری کیش باید تعریف و این جزیره به محل دائمی گردهمایی ملی اصناف و فعالان اقتصادی تبدیل شود.

به گزارش ایرنا، به مناسبت هفته گردشگری بیش از 20 برنامه متنوع از پنجم مهرماه در کیش اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha