هواپیمای زمین‌گیر MD با همت متخصصان داخلی به چرخه پرواز کیش بازگشت

کیش - ایرنا - مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش گفت:‌ یک فروند هواپیمای MD زمین‌گیر این شرکت پس از گذراندن مراحل تعمیرات موتور و انجام چک سنگین و بهسازی به چرخه پرواز بازگشت.

به گزارش ایرنا،‌ «ابوالفضل اسناوندی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد:‌ هواپیمای بویینگ MD با شناسه ثبتی EP-LCM و ظرفیت مسافری ۱۴۹ صندلی پس از گذراندن مراحل تعمیرات موتور و انجام چک سنگین، بهسازی و نوسازی کامل کابین، بهبود سیستم روشنایی داخلی و نصب سیستم SSPRAM بار دیگر به چرخه عملیاتی این شرکت بازگشت.

وی با بیان اینکه این هواپیما با تلاش‌های متخصصان داخلی به چرخه پرواز بازگشت،‌ افزود: این هواپیما با زحمات و تلاش‌های شبانه روزی مهندسان تعمیر و نگهداری، صلاحیت پرواز و تدارکات فنی این شرکت و مشارکت مراکز تعمیراتی داخلی با اورهال و تهیه ۲ دستگاه موتور به ناوگان عملیاتی کیش ایر اضافه گردید.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی کیش ادامه داد: در رشد و توسعه گردشگری کیش و تقویت مسیرهای پروازی این جزیره تمامی تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

وی با اعلام اینکه آماده سازی و بازآوری هواپیماهای زمینگیر شده در دستور کار شرکت هواپیمایی کیش قرار دارد، افزود:‌ آخرین هواپیمای زمینگیر ناوگان MD کیش ایر با رجیستر EP-LCJ نیز به چرخه عملیاتی باز خواهد گشت و بدین ترتیب پرونده هواپیماهای MD زمینگیر کیش ایر بسته شده و کلیه هواپیماهای این تایپ در این شرکت فعال خواهند شد.

«اسناوندی» گفت: این شرکت در مجموع دارای چهار فروند هواپیمای MD-۸۲ با ظرفیت هرکدام ۱۴۹ صندلی و ۲ فروند هواپیمای MD-۸۳ با ظرفیت هرکدام ۱۵۶ صندلی است که با اتمام فرآیند اورهال و بازآوری این ناوگان، هر هواپیما بطور متوسط با انجام روزانه هشت پرواز، ظرفیت جابه جایی هفت هزار و ۲۰۰ مسافر را خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha