۵۸ کیلومتر حاشیه راههای بوشهر با شیب شیروانی ایمن‌ سازی شد

بوشهر_ ایرنا _ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: عملیات شانه سازی و اصلاح شیب شیروانی حاشیه ۵۸ کیلومتر از راه های استان بوشهر اجرایی شد.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم اخترشناس روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون شانه سازی و اصلاح شیب شیروانی حاشیه محورهای اصلی و نقاط پر تصادف به طول ۵۸ کیلومتر توسط این اداره کل انجام شده است.

وی با اشاره به اهمیت حاشیه راه در کاهش تصادفات افزود: با توجه به شدت خسارت سوانح ناشی از خروج وسایل نقلیه و به دنبال آن افزایش جان باختگان اینگونه حوادث، پرداختن به ایمنی حاشیه راه از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر یادآور شد: به منظور کاهش تلفات ناشی از خروج خودرو از جاده و واژگونی، اقدامات زودبازده نظیر اصلاح شیب شیروانی جاده‌ ها در دستور کار می باشد.

وی تصریح کرد: همچنین برای ارتقای ایمنی جاده ها برای جلوگیری از برخورد رخ به رخ وسایل نقلیه یا سقوط وسایل نقلیه در پرتگاه ها، ۲۲ کیلومتر حفاظ بتنی (نیوجرسی مفصلی) با اولویت نوع جاده و میزان ترافیک آن در استان بوشهر اجرایی شده است.

اخترشناس بیان کرد: در زمان حاضر نگهداری چهار هزار و ۳۳۶ کیلومتر راه های استان بوشهر شامل بزرگراه، راه اصلی، فرعی و راه روستایی برعهده اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha