انجام بیش از سه‌هزار آزمایش میکروبیولوژی از آب کلانشهر اهواز

اهواز - ایرنا - مدیر صنعت آب و فاضلاب کلانشهر اهواز از ارتقای شاخص های کیفی آب در صنعت آبفا اهواز خبر داد و گفت: در ۶ ماه نخست سال جاری بیش از سه هزار آزمون میکروبیولوژی از آب کلانشهر اهواز تولیدی انجام شده است.

به گزارش ایرنا، افشین حاتمی شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از رسالت‌های مهم شرکت‌های آب و فاضلاب تولید و توزیع آب شرب با رعایت استانداردهای کیفی است که در این راستا، کارشناسان این مرکز با نظارت برکیفیت آب و فاضلاب بصورت شبانه روزی در تلاش هستند که این امر به صورت کاملا مکانیزه و علمی محقق شود.

وی در تشریح تعداد آزمون های انجام شده اظهار داشت: بصورت دقیق در ۶ ماه نخست سال جاری سه هزارو ۵۱ آزمایش میکروبیولوژی انجام شده که آزمون شاخص کلیفرم‌های گرماپای در یک هزارو ۴۸۵ نمونه و آزمون شاخص باکتری های هتروتروف (HPC) در یک هزارو ۵۶۶ نمونه توسط کارشناسان آزمایشگاه میکروبیولوژی آزمایشگاه مرکزی آب اهواز انجام شده است.

حاتمی ادامه داد: آب شرب تولید شده در تصفیه خانه‌های آب رسانی، روزانه بصورت مشترک توسط کارشناسان آبفا و مراکز بهداشت شرق و غرب اهواز پایش می‌شود که این پایش از توزیع آب شرب بدون شاخص های کیفی استاندارد به شهروندان جلوگیری شود.

مدیر عامل اب و فاضلاب اهواز با بیان اینکه کارکنان صنعت آبفا کلانشهر اهواز و شهرهای تابعه تلاش می کنند تا آب شرب سالم و بهداشتی در اختیار شهروندان قرار دهند، گفت: این تعداد نمونه برداری انجام شده مهر تاییدی بر بخشی از تلاش‌های انجام شده در آبفا اهواز است.

به گزارش ایرنا، آزمایشگاه مرکزی صنعت آبفا اهواز دارای گواهینامه ایزو ١٧٠٢۵ میباشد که این گواهی سندی مبنی بر توانمندی کارشناسان آزمایشگاه، کنترل و دقت بالای تجهیزات آزمایشگاهی و صحت نتایج است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha