بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد ۱۳۰۰ میلیارد ریال از مطالبات مراکز درمانی را پرداخت کرد

یاسوج- ایرنا- سرپرست بیمه سلامت کهگیلویه وبویراحمد گفت: یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال از مطالبات این اداره کل به مراکز تشخیصی درمانی، شامل مراکز درمانی دولتی دانشگاهی تا اردیبهشت ماه و مراکز خصوصی تا خرداد ماه و داروخانه ها تا پایان تیر ماه و سطح یک تا پایان مرداد ماه پرداخت شده است.

محسن عزیزی روز شنبه در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار کرد: بیمه سلامت استان با یک هزار و ۵۸۳ موسسه غیر مستقل قرارداد دارد و در راستای توسعه خدمات بیمه‌ای به هم‌استانی‌ها از سایر مراکز نیز برای انعقاد قرارداد دعوت بعمل می آید.

وی اضافه کرد: در جهت گسترش خدمات الکترونیک و به منظور تسهیل انعقاد قرارداد با پزشکان و مؤسسات متقاضی همکاری با سازمان بیمه سلامت و به منظور تکریم ارباب رجوع و جلوگیری از تردد فیزیکی پزشکان و موسسات مراکز سلامت استان، فرآیند عقد و تمدید قرارداد سامانه هوشمند غیر حضوری راه اندازی شده است.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مراکز درمانی و پزشکان استان کهگیلویه وبویراحمد با مراجعه به سامانه eservices.ihio.gov.ir/psc اقدام به ثبت‌نام و دریافت نام کاربری و گذر واژه کرده و پس از بارگذاری مستندات قانونی، درخواست عقد و یا تمدید قرار داد کنند.

عزیزی عنوان کرد: در راستای کاهش پرداخت از جیب مردم، طبق تبصره ۱۷ قانون بودجه ۱۴۰۲ همه مراکز سلامت اعم از مطب پزشکان استان ملزم به عقد قرار داد با بیمه‌های پایه شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha