۱ مهر ۱۴۰۲، ۱۰:۳۴
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 85236241
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سال تحصیلی جدید با بهره برداری از ۵۰ مدرسه نوساز در لرستان آغاز شد + فیلم

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: سال تحصیلی جدید با بهره برداری از ۵۰ مدرسه نوساز طرح شهید "پناهی" در این استان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا "رضا عزتی "روز شنبه در آیین نواختن زنگ مهر لرستان در هنرستان "ولیعصر" خرم آباد بیان کرد: سال تحصیلی جدید با شعار" مهر مهدوی و مدرسه ایران قوی" با حضور ۳۵۰ هزار دانش آموز و ۲۷ هزار معلم در استان آغاز شده است و تقارن اول مهرماه با هفته دفاع مقدس تبلور ایام تعهد، تخصص، مقاومت و آزادگی است که تمام فرهنگیان و دانش آموزان این مروز و بوم با آن آشنا هستند.

وی اظهار داشت: بی تردید، اساس سربلندی یک ملت تعلیم و تربیت صحیح می باشد که این مهم از سیاست های بنیادین اسلام و از اهداف زیربنایی نبی مکرم اسلام(ص) بوده است.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر اهمیت توجه به آموزش و پرورش ادامه داد: بنا بر منویات مقام معظم رهبری، عبور از گردنه های دشوار بدون توجه به آموزش و پرورش امکان پذیر نیست و کلاس های درس سنگر آماده سازی نوجوانان و جوانان برای تعالی و پیشرفت کشور هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان ادامه داد: مدرسه یک محیط اجتماعی است و همه دانش آموزان با حقوق، تکالیف و فرهنگ جامعه خود آشنا می شوند به همین دلیل استعمارگران سعی در تحول مدارس ما دارند که باید راه را بر آنان بست و نسل انقلابی و مدافع نظام و رهبری تربیت کرد.

عزتی گفت: استعمار فرهنگی سخت ترین نوع استعمار و شدیدترین نوع وابستگی است بنابراین فعالیت معلمان در مدارس کمتر از جهاد نیست و مقوله تربیت، فتح الفتوح محسوب می شود و نقش معلم همانند نقش فرمانده است.

وی افزود: فرهنگیان و معلمان نیز با تاسی از فرهنگ عاشورایی همواره ثابت کردند که پشتیبان نظام و انقلاب بوده و هستند که در این راه یک هزار و ۱۰۰ معلم و دانش آموز شهید لرستانی تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی شده است.

وی با اشاره به صعود ۶ پله ای لرستان در میانگین نمرات کنکور سراسری اظهار داشت: امسال برای نخستین بار در تاریخ نظام آموزش و پرورش لرستان یک دانش آموز موفق به کسب رتبه تک رقمی کنکور سراسری در گروه زبان خارجی شد همچنین کسب رتبه ۹ رشته علوم تجربی، ۲۷ رتبه ۲رقمی و ۱۵۵ رتبه سه رقمی از افتخارات دستگاه تعلیم و تربیت این استان است.

عزتی با اشاره به کسب موفقیت دانش آموزان و فرهنگیان لرستان در مسابقات و جشنواره های کشوری عنوان کرد: ساماندهی نیروی انسانی به نحوی انجام شده است که در شروع سال تحصیلی هیچ کلاس درسی بدون معلم نباشد.

وی گفت: توانمندسازی و دانش افزایی معلمان، مدیران و معاونان آموزشی و پرورشی مدارس دولتی و غیردولتی، تدوین برنامه جامع پرورشی با محوریت مدیران حول سند تحول بنیادین، برگزاری کارگاه های آموزشی و توجیهی با حضور چهار هزار و ۲۰۰ نفر از مدیران و معلمان، برگزاری ۲ آزمون استخدامی ویژه آموزگاران ابتدایی، استثنایی و دبیران به تعداد ۲ هزار نفر و افتتاح ۷۶ طرح آموزشی با ظرفیت ۱۷۰ کلاس درس از اقدامات ستاد پروژه مهر استان است.

وی افزود: همچنین اجرای طرح شهید "پناهی" با جمع آوری مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز به تعداد ۱۶۸ آموزشگاه و بهره برداری ۵۰ مدرسه از این تعداد ، اجرای طرح شهید "عجمیان" در راستای شاداب سازی محیط آموزشی ۴۰۰ مدرسه با ظرفیت بیش از یک هزار و ۲۰۰ کلاس درس، تامین کتب درسی و توزیع به موقع بین دانش آموزان، تشکیل کارگروه ماده ۱۸ جهت ساماندهی سرویس مدارس، اجرای ۸۰ طرح شهید" سلیمانی" و تحویل ۳۳ چمن مصنوعی از دیگر اقدامات آموزش و پرورش لرستان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha