«شماره ۱۰» و «نجات سرباز رایان» روز میز «نقد سینما» 

تهران- ایرنا- سی‌چهارمین قسمت از برنامه تلویزیونی «نقد سینما» به تهیه‌کنندگی «یوسف بچاری» که جمعه شب (۳۱ شهریور) روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود، به نقدوبررسی فیلم‌های «شماره ۱۰» و «نجات سرباز رایان» می‌پردازد. 

به گزارش ایرنا از روابط عمومی نقد سینما، «هم‌افزایی نهادهای فرهنگی در تولید آثار ملی» سوژه میز گفت‌وگوی ویژه جدیدترین قسمت از این برنامه تلویزیونی است.

بدین ترتیب، «میز نقد سینمای ایران» با حضور محمد صابری روزنامه‌نگار سینمایی و مینو خانی کارشناس سینما به نقد و بررسی فیلم سینمایی «شماره ۱۰» اختصاص دارد. این اثر به نویسندگی و کارگردانی حمید زرگرنژاد و تهیه‌کنندگی ابراهیم اصغری، قصه تنها فرار موفق از زندان در ماجرای جنگ تحمیلی است که در چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با ۱۱ نامزدی توانست در چهار رشته بهترین بازیگر مرد، بهترین موسیقی متن، بهترین چهره‌پردازی و بهترین طراحی صحنه بیشترین سیمرغ بلورین را از آن خود کند.

فیلم سینمایی شماره 10 به کارگردانی حمیدزرگرنژاد
فیلم سینمایی شماره ۱۰ به کارگردانی حمیدزرگرنژاد

همچنین «میز نقد سینمای جهان» این هفته به سراغ فیلم سینمایی «نجات سرباز رایان» رفته و میهمانان این بخش محمدرضا مقدسیان و آرش خوشخو هستند. این اثر که به کارگردانی استیون اسپیلبرگ در سال ۱۹۹۸ ساخته شده، برنده پنج اسکار از جمله بهترین کارگردانی است. این اثر، فیلم سربازان آمریکایی است که در جنگ جهانی دوم برای کمک به فرانسوی‌ها به ساحل نرماندی تحت اشغال آلمان‌ها می‌رسد.

فیلم سینمایی نجاتب سرباز رایان به کارگردانی استیون اسپیلبرگ
فیلم سینمایی نجاتب سرباز رایان به کارگردانی استیون اسپیلبرگ

مهمان میز گفت‌وگوی ویژه نیز محمد ساسان مدیر مرکز تولیدات سینمایی سوره است که میزبان برنامه امیررضا مافی با وی درباره «هم‌افزایی نهادهای فرهنگی در تولید آثار ملی» صحبت می‌کند.

فصل چهارم برنامه تلویزیونی نقد سینما به تهیه‌کنندگی یوسف بچاری، میزبانی امیررضا مافی و با مشارکت سازمان سینمایی سوره، هر هفته جمعه‌ها ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه از شبکه چهار سیما به صورت زنده روی آنتن می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha