امسال برای نخستین بار رشد مصرف برق صنایع از خانگی پیشی گرفت

تهران - ایرنا - معاون حقوقی، امور مجلس و پشتیبانی وزیر نیرو گفت: امسال برای نخستین بار در تاریخ جمهوری اسلامی ایران رشد مصرف برق صنایع از بخش خانگی بیشتر شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، احمد حیدری در حاشیه برگزاری هفدهمین دوره مسابقات قرآن و نماز کارکنان وزارت نیرو در محل برق منطقه ای تهران و در جمع خبرنگاران افزود: همواره بخش صنعت درصدی از برق خانگی را مورد استفاده قرار می داد که کمتر از برق بخش خانگی بود. امسال برای نخستین بار این روند تغییر کرد و بخش صنعت که بخش تولید کشور است با رشد خوب مصرف برق روبرو شد.

معاون حقوقی، امورمجلس و پشتیبانی وزیر نیرو خاطرنشان کرد: وزارت نیرو یک وزارتخانه تخصصی است که خدمات آب و برق و فاضلاب را که نیاز جامعه است در اختیار مردم قرار می دهد.

حیدری گفت: ارائه این خدمات هم به صورت لحظه ای صورت می گیرد و این خدمات به گونه ای نیستندکه بتوان آنها را به زمان های دیگری موکول کرد. خدمات وزارت نیرو در لحظه و بدون معطلی صورت می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: سال های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در زمینه خدمت رسانی برق با وجود آنکه در سال ۱۴۰۰ از اردیبهشت ماه خاموشی در همه بخش ها ایجاد شد ولی امسال چنین مساله ای رخ نداد. با روی کار آمدن دولت سیزدهم و تفکر قرآنی و جهادی این دولت سبب شد برق هیچ بخشی از کشور قطع نشود.

امسال برای نخستین بار رشد مصرف برق صنایع از خانگی پیشی گرفت

حیدری ادامه داد: علاوه بر قطع نشدن برق بخش خانگی، رشد مصرف در بخش صنایع اتفاق افتاد که سبب شد قیمت سیمان، فولاد و سایر صنایع مصرف کننده برق افزایش نیابد.

معاون حقوقی، امور مجلس و پشتیبانی وزیر نیرو به برگزاری هفدهمین دوره مسابقات قرآنی وزارت نیرو اشاره کرد و گفت: امسال این مسابقات در سطح فرزندان کارکنان وزارت نیرو برگزار شد و ۶ هزار و ۶۰۰ نفر در آن شرکت کردند.

حیدری افزود: امروز ۳۶۰ نفر در این مسابقات شرکت کرده و تعدادی هم موفق به کسب رتبه شدند.

وی برگزاری این مسابقات را با هدف افزایش روحیه قرآنی و جهادی کارکنان وزارت نیرو برای ارائه خدمت بهتر توصیف کرد و گفت: شورای فرهنگی وزارت نیرو فعالیت های جهادی و قرآنی بسیاری دارد و در اربعین امسال نیز فعالیت های خوبی انجام داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha