کمیته دائمی رفع مشکلات محله منظریه در فرمانداری شهرکرد فعال شود

شهرکرد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: کمیته دائمی برای رفع مشکلات محله منظریه در فرمانداری شهرکرد تشکیل شود و دستگاه‌های اجرایی مرتبط عضو این کمیته شوند تا مسائل فرهنگی اجتماعی و عمرانی این محله را به‌طور مستمر و مؤثر پیگیری کنند.

به گزارش ایرنا، در سفر استانی رییس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری، وزیر کشور در بازدید از طرح مسکن منطقه منظریه شهرکرد با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات مردم ساکن‌ در این محدوده‌ گفت: اختصاص ۲ هزار میلیارد ریال(۲۰۰ میلیارد تومان) جهت رفع مشکلات این منطقه پیش‌بینی‌ شده است.

احمد وحیدی که به عنوان نماینده تام‌الاختیار رییس جمهور از این منطقه دیدن کرده بود، افزود: یک سری کمبودها در محدوده ساخت مسکن منظریه همچون فضای سبز، پیاده‌رو و زیرساخت‌های خدماتی وجود دارد که مسوولان وزارت مسکن و شهرسازی در این محدوده مسئولیت‌ دارند و از طرفی شهرداری نیز باید خدمات لازم را به مردم برساند.

حسن حسین‌میرزایی شامگاه چهارشنبه در پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری در سال‌جاری تاکید کرد: راهکارهای پیشنهادی برای رفع مشکلات این منطقه ارائه شده است و تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی محله منظریه شهرکرد مانند پروژه‌های ورزشی، آموزشی، بهداشتی، فرهنگی، فضای سبز و مراکز دینی نیاز است در دستورکار دستگاه‌های متولی باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: برخی دستگاه‌های اجرایی مرتبط استان نسبت به اجرای برنامه‌های فرهنگی در این محله تازه تاسیس اقدام کنند به‌ همین منظور قرار شد ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، سپاه حضرت قمربنی‌هاشم (ع)، اداره‌کل ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری شهرکرد، جمعیت هلال‌احمر و بهزیستی طرح‌ها و برنامه‌هایی را در محله منظریه شهرکرد اجرا و عملیاتی کنند.

حسین‌میرزایی با اشاره به وجود ۲ هزار دانش‌آموز در محله منظریه شهرکرد اظهار داشت: هم‌اکنون ۶ مدرسه در این محله فعالیت دارد که باید افزایش یابد و زمین مورد نیاز برای احداث کتابخانه عمومی در محله منظریه شهرکرد تامین شده است که پس از دریافت مجوزهای قانونی عملیات اجرایی ساخت آن آغاز می‌شود.

حسین‌میرزایی تاکید کرد: تا زمان راه‌اندازی کتابخانه عمومی در محله محله منظریه شهرکرد کتابخانه سیار در این محله مستقر می‌شود و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری بسته‌های فرهنگی ویژه‌ای تهیه و بین جوانان محله منظریه شهرکرد توزیع کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: جمعیت هلال‌احمر استان خانه هلال را در محله منظریه شهرکرد راه‌اندازی کرده است.

وی یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی مرتبط مانند راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید در شکل‌گیری محله‌ها و شهرک‌های جدید به جانمایی زمین برای تامین زیرساخت‌های فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، دینی و ورزشی توجه کنند.

حسین‌میرزایی اظهار داشت: شهرداری شهرکرد برای ارتقای سرانه فضای سبز و بوستان‌های محله منظریه برنامه‌ریزی و اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نشست‌های مشاوره فردی و گروهی در این محله برگزار کرده است.

به گزارش ایرنا، شهرکرد به‌عنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و منظریه یکی از محله‌های این شهر است که برای ساخت واحدهای مسکن مهر و طرح نهضت ملی در نظر گرفته شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha