تابستان امسال مصرف برق کشاورزی در اهواز کاهش یافت

اهواز - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز بابیان اینکه کشاورزان در تابستان امسال همکاری خوبی با صنعت برق داشتند، گفت: تابستان امسال در بخش کشاورزی شاهد کاهش ۱۳۳ درصدی بار مصرف برق با هدف، گذر از پیک تابستان در شهرستان اهواز بودیم.

عبدالحمید عباس شیاری چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بابیان اینکه در تابستان امسال تعداد ۶ هزارو ۶۲۱ پیامک تشویقی به مشترکان بخش کشاورزی اهوازی ارسال شده است، اظهار کرد: سهمیه در نظر گرفته شده برای بخش کشاورزی در تابستان ۱۴۰۲ به میزان ۱۵ مگاوات صرفه جویی در روز بود که این رقم به میانگین ۲۰ مگاوات در روز رسید که بیش از اندازه مورد هدف صرفه‌جویی شده است.

وی افزود: با توجه به افزایش مصرف برق متقاضیان و فاصله گرفتن از تولید، مدیریت صحیح بار شبکه جز اولویت‌های اصلی در گذر از پیک شبکه برق کلانشهر اهواز بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز با اشاره به همکاری خوب کشاورزان در خصوص صرفه جویی برق در پیک مصرف تابستان، ادامه داد: در راستای تشویق کشاورزان طی برنامه‌ریزی صورت گرفته کشاورزان این منطقه به ۲ گروه تقسیم شدند که ۵۰ درصد اول از ساعت ۱۱ تا ۱۶ عصر و گروه دوم از ساعت ۱۳ تا ۱۸ نسبت به خاموش کردن پمپ‌های مزارع اقدام کردند.

شیاری خاطرنشان کرد: هدف از اجرای طرح های تشویقی، جلوگیری از اعمال خاموشی شهروندان بود که با اجرای صحیح این طرح‌ها بتوانیم مصرف شبکه را کنترل کنیم.

وی ادامه داد: امسال از سوی وزارت نیرو و شرکت مادر تخصصی توانیر، ۱۴۰ برنامه هدفمند جهت گذر از پیک بار شبکه در نظر گرفته شد.

شرکت توزیع نیروی برق اهواز بیش از ۶۲۰ هزار اشتراک فعال است که شهرهای اهواز، حمیدیه، کارون، باوی و حمیدیه را تحت پوشش خود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha