موافقت‌نامه تجارت آزاد میان ایران و صربستان امضا می‌شود

تهران-ایرنا- معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه گفت: حجم تجارت میان ایران و صربستان در یک سال اخیر افزایش پیدا کرده و باید به آن شتاب بخشید که برگزاری شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در آینده‌ی نزدیک را یکی از ابزارهای مهم برای دست‌یابی به این هدف می دانیم. 

به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه کشورمان امروز میزبان «یاگودا لازارِویچ» دستیار وزیر امور خارجه صربستان در دیپلماسی اقتصادی که در راس هیاتی برای برگزاری گفت‌گوهای اقتصادی میان ایران و صربستان به تهران سفر کرده است، بود.

در این ملاقات، معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه‌ کشورمان، سطح مناسبات و همکاری‌های دیپلماتیک دو کشور، که نماد آن، رفت‌وآمدها و بازدیدهای متقابل مقامات ایران و صربستان است، را مطلوب و رضایت‌بخش توصیف کرد.

موافقت‌نامه تجارت آزاد میان ایران و صربستان امضا می‌شود

صفری، هم‌چنین ضمن اظهار خشنودی از افزایش حجم تجارت میان دو کشور در یک سال اخیر، بر لزوم شتاب بخشیدن به این روند تاکید کرد و برگزاری شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و صربستان در آینده‌ی نزدیک را یکی از ابزارهای مهم برای دست‌یابی به این هدف عنوان کرد.

معاون دیپلماسی اقصادی وزارت امور خارجه کشورمان، هم‌چنین، بر ضرورت انعقاد موافقت‌نامه‌ی تجارت آزاد میان ایران و صربستان، با هدف تسهیل تجارت میان دو کشور، تاکید کرد.

لازارویچ دستیار وزیر امور خارجه صربستان در دیپلماسی اقتصادی نیز ضمن قدردانی از میزبانی همتای خود، ایران را کشوری مهم در راهبردهای سیاست خارجی صربستان دانست.

موافقت‌نامه تجارت آزاد میان ایران و صربستان امضا می‌شود

وی اظهار داشت: گرچه تاکنون قدم‌های تاثیرگذاری در ارتقاء روابط ایران و صربستان برداشته شده، اما هنوز ظرفیت‌های فراوانی برای همکاری میان دو کشور وجود دارد.

دستیار وزیر امور خارجه صربستان در دیپلماسی اقتصادی ابراز امیدواری کرد که برگزاری شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور و نیز انعقاد موافقت‌نامه‌ی تجارت آزاد، درهای جدیدی به روی همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و صربستان باز کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha