ساخت و سازهای خارج از حریم شهر یاسوج ساماندهی می شود

یاسوج - ایرنا - معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با تشکیل کارگروه ویژه ، ساخت و سازهای غیرقانونی و خارج از حریم در شهر یاسوج مرکز استان با هدف خدمات رسانی بهتر ساماندهی می شود.

علی محمد روستا روز سه شنبه  در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: بر اساس قانون ،خدمات رسانی به افرادی که خارج از حریم در مناطق تل خسرو، بلهزار،سرآبتاوه، مادوان و دیگر مناطق ساخت و ساز انجام داده اند تخلف است.

وی بیان کرد: با برنامه ریزی و همکاری همه نهادها در تشکیل کارگروه ویژه برای رفع مشکل این افراد ،اقدامات قانونی لازم انجام خواهد شد.

ساخت و سازهای خارج از حریم شهر یاسوج ساماندهی می شود

روستا تصریح کرد: مشکلات این افراد در حیطه وظایف به شهرداری یاسوج است که در کمیسیون های مربوطه هنوز منجر به رای نشده است که با استفاده از طرح جامع شهر یاسوج تعیین تکلیف خواهد شد.

وی بر رعایت قوانین طرح های تفضیلی شهری از سوی افراد در ساخت و ساز تاکید کرد و گفت: افراد می توانند از ظرفیت های مراجع قانونی از جمله نظام مهندسی یا شرکت های مشاور که ضوابط شهرداری و شهرسازی را رعایت می کنند استفاده کنند.

روستا اضافه کرد: برای جلوگیری از این مشکلات تعاونی های مسکن در مناطق حاشیه شهرها ملزم به رعایت سرانه خدمات عمومی در ساخت و ساز خواهند شد.

وی تصریح کرد: تعاونی های مسکن باید همانند طرح نهضت ملی مسکن در فروش زمین های شهری ایجاد فضای آموزشی، مذهبی، ورزشی و فضای سبز را برای خریداران مشخص کنند.

پدیده حاشیه نشینی در یاسوج به دلیل ساخت و ساز غیر مجاز در زمین‌های تعاونی‌های ۱۳ گانه که در سال‌های گذشته از سوی دستگاه‌های اجرایی واگذار شده بود ، افزایش یافته است.

یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد براساس برخی آمارها افزون بر ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد.
این شهر بر اساس جمعیت دارای یکی از بالاترین شاخصه های حاشیه نشینی در کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha