۵۰ شبکه داخلی و خارجی برنامه‌های دهه‌پایانی صفر در مشهد را پوشش می‌دهند

مشهد-ایرنا- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: ۵۰ شبکه داخلی و خارجی، اخبار و رویدادهای دهه پایانی صفر مشهد مقدس را در قالب ۱۳۰ ساعت برنامه تلویزیونی و رادیویی در روز پوشش می‌دهند.

محمد حسین زاده روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همزمان با ایام دهه پایانی صفر فعالیتهای فرهنگی و رسانه ای متعددی در سطح شهر مشهد در حال انجام است، در این راستا ۶۰۰ ایستگاه خدمات رسانی فرهنگی در شهر مشهد دایر شده است.

وی با اشاره به استقرار ایستگاه های فرهنگی در مسیر تردد زائران پیاده امام رضا(ع) گفت: در مسیر داورزن- سبزوار- نیشابور ۶۳ ایستگاه، در مسیر تربت جام- فریمان ۲۵ ایستگاه، در مسیر سرخس به مشهد ۱۵ ایستگاه، در مسیر قوچان- چناران- مشهد ۵۸ ایستگاه، در مسیر کلات - مشهد هشت ایستگاه، در مسیر گناباد- تربت حیدریه ۲۴ ایستگاه فعالیت دارند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به انجام سایر فعالیتهای فرهنگی برای زائران امام رضا(ع) بیان کرد: راه اندازی پویش هایی نیز تحت عنوان "آرام جان‌ها" برای فضاسازی تبلیغی، حضور بیش از هزار و ۵۰۰ روحانی در عرصه فعالیتهای تبلیغی، برپایی ۴۵ نمایشگاه فرهنگی- هنری از این جمله است.

وی اجرای بیش از ۱۰ گروه سرود، برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی، ایجاد ۱۸ پایگاه راهنمای زائر توسط شهرداری مشهد، اجرای صلوات خاصه حضرت رضا (ع) در پروازهای منتهی به مشهد و پخش محتواهای حوزه زیارت در قطارهای مسیرهای منتهی به مشهد را از دیگر برنامه های فرهنگی این ایام برشمرد.

حسین زاده اظهار داشت: همزمان با دهه پایانی ماه صفر ۵۰ تعزیه در مشهد در حال اجرا است، سوگواره تعزیه شور شیدایی در ۲۰ شهرستان استان خراسان رضوی و بیش از ۱۰۰ تعزیه دیگر در شهرستانها اجرا شده است.

۵۰ شبکه داخلی و خارجی برنامه‌های دهه‌پایانی صفر در مشهد را پوشش می‌دهند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به فعالیت سه سکوی اجتماعی در عرصه خدمات رسانی به زائران دهه آخر صفر گفت: در راستای خدمات فرهنگی روزهای پایانی ماه صفر، سکوهای «نشان»، «باد صبا» و «فرا کتاب» در مشهد خدمات ویژه‌ای را به مخاطبان بویژه زائران حرم مطهر رضوی ارائه می‌کنند.

وی ادامه داد: سکوی «نشان» با جانمایی بیش از ۷۰۰ مورد از نقاط مورد نیاز زائران در نقشه مشهد تلاش کرده است در زمینه مسیریابی‌ها و بهره مندی از خدمات به زائران کمک کند، سکوی «باد صبا» نیز در زمینه عرضه معارف رضوی و ادعیه و زیارت برای استفاده مخاطبان گام برداشته است، سکوی «فراکتاب» نیز مجموعه متنوعی از کتاب‌های مرتبط با فرهنگ رضوی را با تخفیف‌های ویژه برای عرضه به مخاطبان سراسر کشور فراهم کرده است.

حسین زاده بیان کرد: کتابخانه های سیار توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی در مبادی ورودی مشهد و شهرستانها مستقر شده است، این کانون همچنین پویش "به تو از دور سلام" با حضور کتابخانه‌داران و دانش آموزان در استان براه انداخته است، برگزاری برنامه های نقاشی، قصه خوانی و جمع خوانی کتاب ویژه کودکان و نوجوانان با محوریت رضوی نیز توسط کانون در حال برگزاری است.

وی گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در ۲ ایستگاه در خیابانهای امام رضا(ع) و ابوطالب مشهد مجری جشنواره کتابخوانی رضوی، برنامه های نقالی و محفل ادبی و پذیرای عضویت رایگان علاقه مندان در کتابخانه ها هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha