۲۲ شهریور ۱۴۰۲، ۱۱:۵۶
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 85227681
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سرنوشت سینما هجرت کرج پس از ۱۲ سال همچنان نامعلوم است

کرج - ایرنا - رییس حوزه هنری استان البرز گفت: تلاش ۱۲ ساله حوزه هنری استان برای تعیین تکلیف و جابجایی تنها سینمای حوزه هنری البرز همچنان بی نتیجه مانده و سرنوشت این سینمای قدیمی نامعلوم است.

«محمد مهرابی» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: سینما هجرت کرج واقع در یکی از محله قدیمی این کلانشهر بیش از ۵۰ سال قدمت دارد که در اجرای طرح تعریض مبادی شرقی کرج مقرر شد این سینما تخریب و در قالب تهاتر بین شهرداری و حوزه هنری به مکان دیگری انتقال یابد.

وی با بیان اینکه ۱۲ سال از زمان قرارداد تهاتر بین حوزه هنری و شهرداری کرج می گذرد اما هنوز اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است، اظهار کرد: سینما هجرت کرج به دلیل قرارگیری در طرح تعریض خیابان ، بلاتکلیف است و وعده های داده شده مسوولان امر برای احداث پردیس سینمایی به حوزه هنری در عمل نتیجه ای نداشته است.

مهرابی با بیان اینکه حوزه هنری(کشور) در سه سال اخیر بیش از ۲۰۰ سالن سینمایی را در سراسر کشور ساخته و راه اندازی کرده است، افزود: البرز در این زمینه سهمی ندارد و در حالی که متولیان امور شهری در کشور مکان سینما را رایگان در اختیار حوزه های هنری قرار می دهند اما در البرز هنوز با تعویض زمین نیز موافقت نشده است.

مهرابی با بیان اینکه مکاتبات و هماهنگی ها برای جابجایی سینما هجرت از سال ۱۳۹۰ آغاز شد، تصریح کرد: پس از مکاتبات فراوان در سال ۱۳۹۵ مقرر شد که شهرداری زمینی با ارزشی کمتر از ارزش روز سینما هجرت به حوزه هنری واگذار کند ولی به محض تصویب این موضوع، شورای پنجم بر سر کار آمد و مصوبات شورای قبلی در این زمینه بلاتکلیف مانده است.

وی با بیان اینکه سینما هجرت دیگر استانداردهای لازم برای استفاده مردم را ندارد، گفت: حوزه هنری با استفاده از ظرفیت های خود می تواند بودجه کلانی را به استان بیاورد و پردیس فرهنگی احداث کند و فقط در این زمینه نیازمند یک زمین است.

مدیر حوزه هنری استان البرز افزود: هر روز که می گذرد در زمینه سرانه فرهنگی استان ضرر می کنیم.

در بلاتکلیفی به سر می بریم

مهرابی با بیان اینکه حوزه هنری البرز توان مالی برای بهسازی و به روزرسانی سینما هجرت را دارد، ادامه داد: به دلیل اینکه سینما هجرت در طرح است ما قادر به ارتقای سالن های آن نیستیم.

رییس حوزه هنری البرز گفت: شرایط سینما هجرت کرج مناسب نبوده و با این وضعیت خیلی نمی توان انتظار داشت که از سوی مردم مورد استقبال قرار بگیرد.

مهرابی اظهار کرد: این در حالی است که سال گذشته نیز شاهد فرونشستی در اطراف سینما هجرت بودیم که سبب تعطیلی چند روزه آن شد اما با پیگیری ها موفق شدیم تا بار دیگر این سینما را به چرخه فرهنگی بازگردانیم.

وی اضافه کرد: سینما هجرت به دلیل قدمت و نوستالژی خاص خود ظرفیت بسیار خوبی برای موزه دارد و ما پیشنهاد آن را به شهرداری داده ایم.

سینما هجرت کرج با سه سالن سینمایی تنها سینمای حوزه هنری در استان البرز می باشد.

تلاش خبرنگار ایرنا برای کسب نظر شورای اسلامی شهر و سایر مسوولان شهری کرج بی نتیجه ماند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha