جزییات میزان تاخیر ایرلاین‌ها در اربعین امسال/ کاهش میانگین تاخیرها به ۵۵ دقیقه

تهران- ایرنا- شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، آتا و زاگرس از بین ایرلاین‌های با تعداد پرواز بیشتر، بیشترین تاخیرها را در عملیات ویژه پروازهای اربعین امسال داشتند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، پروازهای ویژه اربعین امسال که از ۲۷ مردادماه با نرخ ویژه شروع شده بود شب گذشته با اعزام و پذیرش ۲۳۵ هزار و ۹۰۷ مسافر به پایان رسید.

جزییات میزان تاخیر ایرلاین‌ها در اربعین امسال/ کاهش میانگین تاخیرها به ۵۵ دقیقه

۳ ایرلاین با بیشترین تعداد پرواز و تاخیر در انجام پروازهای اربعین

۳ ایرلاینی که با انجام بیشترین تعداد پروازهای ویژه نجف در عملیات اربعین امسال شرکت کردند به ترتیب شامل هواپیمایی آتا، ایران ایر و زاگرس هستند که ایران ایر با ۶۹ دقیقه تاخیر و آتا با ۶۳ دقیقه تاخیر و هم چنین زاگرس با ۶۰ دقیقه تاخیر به ترتیب میانگین بیشترین تاخیرهای پروازی را از بین ایرلاین‌های با تعداد پرواز بیشتر داشتند.

در عملیات اربعین امسال هواپیمایی آتا با انجام۳۳۴ پرواز، هواپیمایی ایران ایر با انجام ۲۳۶ پرواز و هواپیمایی زاگرس با ۲۰۱ پرواز صدرنشین انجام پروازهای ویژه اربعین بودند.

چابهار ایر،ایرتور و العراقیه رتبه های اول تا سوم بیشترین تاخیر

بر اساس اعلام اداره برنامه ریزی وهماهنگی پرواز( TOC) هواپیمایی چابهار هم فقط با انجام ۲۹ پرواز اربعین، صدرنشین تاخیرهای پروازی با میانگین ۱۱۶ دقیقه بوده است. بدون احتساب تعداد دریافت مجوز و تعداد پرواز انجام شده نیز هواپیمایی ایرتور و العراقیه ایرویز نیز بعد از چابهار رتبه‌های دوم و سوم بیشترین تاخیرهای پروازی را از آن خود کرده‌اند.

در مجموع میانگین تاخیرهای پروازی در عملیات اربعین امسال حدود ۵۵ دقیقه است.

هم چنین با وجود اختصاص ۲ هزار و ۳۹۸ مجوز پروازی از سوی سازمان هواپیمایی به ایرلاین‌ها، در اربعین امسال یک هزار و۷۵۵ پرواز انجام گرفته است و
۶۴۳ پرواز از سوی ایرلاین‌ها با وجود دریافت مجوز از سازمان هواپیمایی انجام نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha