اعلام آمادگی ارمنستان برای از سرگیری مذاکرات با باکو

تهران- ایرنا- وزارت امورخارجه ارمنستان در بیانیه‌ای ضمن تاکید بر تعهد این کشور برای حل و فصل منازعه با جمهوری آذربایجان، از آمادگی ایروان برای از سرگیری مذاکرات با باکو خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از آرمن پرس؛ وزارت امور خارجه ارمنستان در بیانیه ای اعلام کرد که این کشور متعهد به حل و فصل همه مسائل باقی مانده با جمهوری آذربایجان از طریق ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک است.

در متن این بیانیه ضمن تاکید بر تلاش برای پیدا کردن یک راه حل مناسب برای مسائل موجود، آمده است: «اظهارات مبنی بر تدارک ایروان برای اقدامات تحرک آمیز کاملا بی اساس است. ارمنستان هیچ قصدی برای تشدید اوضاع ندارد، بلکه همچنان آماده بحث در مورد راهکارهای پیشنهادی پیشین برای کاهش تنش است».

اشاره این وزارتخانه به اظهارات وزارت امورخارجه جمهوری آذربایجان است که هفته گذشته ارمنستان را به تمرکز نیرهایش در مرز مشترک و خرید تسلیحات جدید متهم کرد و آن را اقدامی تحرک آمیز و تنش زا خواند.

این بیانیه در پایان خاطرنشان می کند: «ما از همه شرکای مایل به ایجاد ثبات منطقه ای می خواهیم تا این موضوع را در نظر داشته باشند که ارمنستان آماده است تا در اولین فرصت مناسب مذاکرات با جمهوری آذربایجان را ادامه دهد».

پس از جنگ دوم قره‌باغ در سال ۲۰۲۰ که با قرارداد آتش بس به میانجیگری روسیه به پایان رسید، سه تا ۶ هزار نیروی حافظ صلح روسی در منطقه حاضر شده و تلاش برای برقراری آتش بس بین طرفین را آغاز کردند ولی در ۳۳ ماه گذشته، آتش بس بین طرفین آذری و ارمنی بارها نقض شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha