نیروی دریایی ارتش، در خط مقدم دفاع از منافع و منابع کشور است

تهران-ایرنا- معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش گفت: برای حفظ منافع و دفاع از آبها و مرزهای دریایی کشور، داشتن یک نیروی دریایی مقتدر و کارآمد ضروری است و نیروی دریایی ارتش همواره در خط مقدم دفاع از منافع و منابع کشور قرار دارد.

به گزارش حوزه دفاعی ایرنا، ناوگروه ۹۲ نیروی دریایی ارتش، پس از ۸۶ روز ماموریت دریانوردی در اسکله منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش پهلو گرفت.

این ناوگروه با طلایه‌داری ناوشکن تمام ایرانی سهند، پس از سپری کردن ۸۶ روز ماموریت دریانوردی و طی ۱۸ هزار کیلومتر دریانوردی در آبهای دوردست، که به‌منظور حفاظت از منافع جمهوری اسلامی ایران و تامین امنیت خطوط مواصلاتی کشتیرانی در دریای سرخ و همچنین مقابله با دزدان دریایی در خلیج عدن انجام شد، با استقبال فرماندهان نیروی دریایی ارتش مستقر در استان هرمزگان، در اسکله منطقه یکم امامت در بندرعباس، پهلوگرفت.

براساس این گزارش، ناوگروه ۹۳ نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران، در محدوده خلیج عدن و دریای سرخ مستقر است.

همچنین، امیر دریادار بلوچ معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش، در آیین تجلیل از خانواده کارکنان ناوگروه ۹۲ نداجا، در منطقه یکم امامت با اشاره به اینکه برای حفظ منافع و دفاع از آبها و مرزهای دریایی کشور، داشتن یک نیروی دریایی مقتدر و کارآمد ضروری است، گفت: نیروی دریایی ارتش همواره در خط مقدم دفاع از منافع و منابع کشور قرار دارد.

وی افزود: مأموریت‌های موفق همرزمانم در نیروی دریایی ارتش، نشان‌دهنده یک نیروی مقتدر، با صلابت، مجهز و در تراز جمهوری اسلامی است.

امیر دریادار بلوچ با بیان اینکه آمادگی بالای ناوگروه رزمی ۹۲ نداجا، در تامین امنیت خطوط مواصلاتی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در خلیج عدن و دریای سرخ، ستودنی و افتخارآمیز است، تصریح‎ کرد: مأموریت ناوگروه‌های رزمی و منسجم نیروی دریایی ارتش در آبهای بین‌المللی برای کشور، قدرت بازدارندگی و سیادت دریایی به‌ارمغان آورده است.

وی در پایان با تمجید از صبر و بردباری خانواده کارکنان ناوگروه ۹۲ در مدت بیش از ۸۰ روز دریانوردی این ناوگروه در آبهای بین‌المللی تاکیدکرد: شکیبایی شما خانواده‌های محترم، پشتیبانی دلگرم‌کننده‌ و قوت قلب همرزمان ما در این ناوگروه بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha