۱۶ شهریور ۱۴۰۲، ۱۱:۲۶
کد خبر: 85222306
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار روسیه نسبت به احتمال تقابل نظامی قدرت‌های هسته‌ای در آسیا-اقیانوسیه

تهران- ایرنا- «سرگئی ریابکوف" معاون وزیر خارجه روسیه هشدار داد که احتمال درگیری بین قدرت‌های هسته‌ای می‌تواند به یک رویارویی نظامی آشکار در منطقه آسیا و اقیانوسیه تبدیل شود.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری اسپوتنیک، ریابکوف امروز پنجشنبه گفت: وضعیت نظامی و سیاسی در جهان همچنان رو به وخامت است. پتانسیل درگیری بین قدرت‌های هسته‌ای، پیش از این به یک بحران بسیار شدید در منطقه یورو-آتلانتیک منجر شده است.
وی تاکید کرد که پتانسیل‌های مرتبط با درگیری‌ها و عدم حل آنها خطر یک رویارویی نظامی آشکار در منطقه آسیا و اقیانوسیه را به وجود می‌آورد.
معاون وزیر خارجه روسیه در سمیناری درباره تقویت رژیم منع اشاعه هسته‌ای در بیشکک پایتخت قرقیزستان گفت که فشار نظامی آشکار بر روسیه به طور خطرناکی قدرت‌های هسته‌ای جهانی را در آستانه درگیری مسلحانه قرار می‌دهد.
وی به خبرنگاران در بیشکک گفت که ایده ایجاد یک منطقه عاری از سلاح هسته‌ای در اروپای مرکزی و شرقی تا حد امکان دور از واقعیت است.
ریابکوف در این رابطه توضیح داد: امروز من چیزی دورتر از چنین ایده‌هایی (ایجاد منطقه عاری از سلاح هسته‌ای در اروپای مرکزی و شرقی) در رابطه با این منطقه می‌بینم. اگر افرادی که اکنون به چنین موضوعاتی فکر می‌کنند و واقعا علاقه‌مند به کاهش خطرات هسته‌ای هستند، زرادخانه‌های هسته‌ای خود را کاهش و همکاری خود با واشنگتن را در راستای حذف سلاح‌های هسته‌ای غیرراهبردی در اروپا افزایش دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha