ظرفیت‌های ترانزیتی ایران برای ابتکار چینی «یک پهنه-یک راه» تشریح شد

تهران- ایرنا- سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر آلماآتی قزاقستان با حضور در مراسم دهمین سالگرد ابتکار چینی یک «یک پهنه -یک راه»، ظرفیت های بی بدیل ترانزیتی و حمل و نقل ایران برای این طرح بزرگ اقتصادی و تجاری چین را تشریح کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، محسن فغانی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در آلماآتی روز گذشته به دعوت سرکنسول چین در کنفرانسی که به مناسبت دهمین سال ابتکار «یک پهنه- یک راه» از سوی چین شرکت کرد.

این کنفرانس در بازارچه مرزی خارگوس بین چین و قزاقستان برگزار شد و فغانی درباره ظرفیت‌های ایران در زمینه حمل و نقلی و ترانزیتی و ویژگی های همکاری با ایران برای توسعه یک پهنه یک راه سخنرانی کرد.

ابتکار «یک پهنه - یک راه» که ایران در قلب آن قرار دارد، طرحی در حال اجرا از یک دهه قبل توسط چین و بزرگترین برنامه زیرساختی در تاریخ جهان شناخته می‌شود که چهار قاره را پیوند می‌دهد، این طرح که از سوی شی جین پینگ رئیس جمهور چین، در سال ۲۰۱۳ (۱۳۹۲) به ترتیب در جریان دیدارهایی از قزاقستان و اندونزی ارائه شد، از دو بخش «کمربند اقتصادی جاده ابریشم» و ساخت «جاده ابریشم دریایی در قرن بیست و یکم» تشکیل می‌شود، این طرح در نهایت با عنوان «یک پهنه - یک راه» به جهان معرفی شد.

ظرفیت‌های ترانزیتی ایران برای ابتکار چینی «یک پهنه-یک راه» تشریح شد

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha