زلنسکی: جنگ را به خاک روسیه نمی‌کشانیم

تهران- ایرنا- ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین یکشنبه شب، گفت: جنگ را به خاک روسیه نمی‌کشانیم زیرا در آن صورت این خطر وجود دارد که تنها بمانیم.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، رئیس جمهور اوکراین در مصاحبه با کانال تلویزیونی رادا (کانال رسمی تلویزیونی مجلس اوکراین) اظهار کرد که مایل نیست جنگ به خاک روسیه کشیده شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا می‌توان عملیات رزمی را به خاک روسیه منتقل کرد، تاکید کرد: در چنین حالتی این خطر وجود دارد که ما تنها بمانیم.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهور روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تبدیل شد.

آمریکا و کشورهای غربی در پاسخ به این اقدام روسیه، تاکنون تحریم‌های گسترده‌ای را علیه مسکو اعمال و میلیاردها دلار تسلیحات و تجهیزات نظامی به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha