بانک‌ها در پرداخت تسهیلات زلزله‌زده‌گان خوی مشارکت کنند

ارومیه - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: مردم مناطق زلزله‌زده خوی همچنان در انتظار واریز پرداخت کامل مراحل دوم و سوم تسهیلات بانکی ویژه نوسازی اماکن تخریب شده هستند که این موضوع در صورت توجه و مشارکت بانک‌ها به ساخت و ساز در این منطقه سرعت بیشتری می‌دهد.

جعفر برزگر روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۳ مهر، ۲۸ دی، هشت بهمن و چهار فروردین سال گذشته در مجموع چهار زلزله‌ بزرگ در شهرستان خوی اتفاق افتاد و خسارت بسیاری نیز بر جا گذاشت.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم از همان ابتدای این اتفاقات در کنار مردم منطقه زلزله‌زده بود تا از نظر احداث واحدهای جدید در مضیقه نباشند.

برزگر ضمن درخواست از بانک‌ها در راستای مشارکت برای پرداخت سریع تسهیلات یادآور شد: چالش اول ما در این منطقه پرداخت مراحل دوم و ‌سوم تسهیلات متقاضیان منطقه زلزله‌زده است که نیاز به مشارکت بانک‌ها دارد.

بانک‌ها در پرداخت تسهیلات زلزله‌زده‌گان خوی مشارکت کنند

وی چالش دوم را در مناطق زلزله‌زده پرداخت ۵۰ درصد کمک‌های بلاعوض‌ دولت اعلام کرد و گفت: در صورت تسهیل در پرداخت تسهیلات و کمک‌های دولتی، شاهد اتمام بازسازی تا سالگرد وقوع اولین زلزله (۱۳ مهر) خواهیم بود.

بزرگر با بیان اینکه بازسازی واحدهای زلزله زده رو به اتمام است، گفت: از سه هزار و ۲۲۰ واحد احداثی که بالای ۸۰ درصد خسارت دیده بودند کار اجرایی یک هزار واحد مسکونی تمام شده و واحدها تحویل مردم داده شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی یادآور شد: یک هزار ‌واحد از واحدهای بازسازی شده مناطق زلزله شهرستان خوی با اعتبار ۴۵۸ میلیارد تومان در دومین روز از هفته دولت افتتاح شد.

بانک‌ها در پرداخت تسهیلات زلزله‌زده‌گان خوی مشارکت کنند

به گفته برزگر، در ۹۲ درصد واحدهای تخریب شده مربوط به زلزه در شهرستان خوی، اجرای فوندانسیون آنها به اتمام رسیده و در ۲ هزار و ۲۰۰ واحد اجرای سقف انجام شده که شامل ۶۸ درصد کل واحدها است.

وی با اشاره به در پیش بودن فصل سرما تاکید کرد: تمام سعی ما این است که این تعداد (اجرای سقف) تا فصل سرما به سه هزار واحد برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha